Czy kosmetyczka w profesjonalny sposób wykona depilację laserową?
Masz dość niekończących problemów z nieestetycznym osłonieniem na nogach lub innym fragmencie ciała? Depilacja laserowa usunie niechciane włoski i to w trwały sposób. Może ją u Ciebie wykonać kosmetyczna Rybnik.
Jak kosmetyczka przeprowadza depilację laserową?
Wykwalifikowana kosmetyczka (Rybnik) używa do depilacji laserowej innowacyjnego urządzenia emitującego wiązki światła niwelujące porost włosów na wybranych fragmentach ciała. Laser oddziałuje na cebuli włosów i skutecznie je eliminuje. Każdy zakład korzysta z innych urządzeń laserowych, ale w standardzie wykorzystywane są lasery diodowe oraz IPL.
Zabieg laserowy opiera się na przenikaniu wiązek promienienia laserowego w głąb skóry, oddziałując przy tym na mieszki włosowe. W ciągu 1,5 h można wydepilować całe nogi, zabieg na twarz wykonywany jest w ciągu 5-10 minut. Zabieg nie należy do bardzo bolesnych, ale pojawia się nieprzyjemne pieczenie, mrowienie oraz kłucie. Dolegliwości są zmniejszane poprzez aplikację na skórę środka znieczulającego w postaci żelu lub kremu. Po zabiegu na skórze pojawia się obrzęk oraz zaczerwienienie, znika po kilku godzinach lub dniach, to jest kwestia indywidualna.
Jakie efekty może zapewnić kosmetyczka wykonując depilację laserową?
Najważniejszym efektem depilacji laserowej jest oczywiście trwałe usunięcie owłosienia z wybranej partii ciała. Po zabiegu można cieszyć się idealnie gładką skórą nawet przez parę lat. Kosmetyczka Rybnik poleca wykonanie tego zabiegu paniom z nadmiernym owłosieniem oraz tym, które mają już dość samodzielnego golenia lub umawiania się na bolesną depilację woskiem. Zabieg można przeprowadzić na każdej części ciała, czyli dokładnie wszędzie, gdzie występuje niechciane owłosienie. Depilacja laserowa przeprowadzana jest także w okolicach bikini oraz pach.
Jakie rady kosmetyczka ma dla Klientów po depilacji laserowej?
Podstawą jest, aby po zabiegu depilacji laserowej unikać gorących kąpieli, nie wolno również korzystać z sauny i basenu. Takie ograniczenia wynikają z obrzęku oraz zaczerwienienia pojawiających się w miejscu przeprowadzania zabiegu. Nie należy także na skórę nakładać preparatów zawierających alkohol, trzeba przez dwa tygodnie unikać peelingu i innych metod złuszczania naskórka. Do trzech tygodni jest także absolutny zakaz opalania i korzystania z samoopalaczy. Przestrzegając zaleceń uda się uzyskać gładką, pozbawioną owłosienia skórę, a efekty utrzymają się przez bardzo długi czas.