mobilna mieszalnia pasz

Dlaczego warto korzystać z mobilnej mieszalni pasz?

Mieszanie pasz ma na celu przygotowanie optymalnej karmy dla zwierząt gospodarskich w zależności od pory roku, metody hodowli i potrzeb bydła lub drobiu. Różne rodzaje zbóż i dodatków białkowych można mieszać samodzielnie, jednak zajmuje to sporo czasu. Rolnik przyśpiesza przygotowanie pasz za pomocą mobilnej mieszalni do wypożyczenia. Jakie są jej zalety?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zakup własnej mieszalni pasz dla zwierząt gospodarskich jest sporym wydatkiem. Mogą pozwolić sobie na niego jedynie wyspecjalizowane gospodarstwa, które osiągają wysokie zyski z prowadzonej produkcji rolnej. Mniejsze gospodarstwa, zwłaszcza rodzinne, rzadko zarabiają wystarczająco dużo, by zainwestować we własną maszynę. Mobilna mieszalnia pasz dostępna na https://agripak.pl/produkty/mobilna-mieszalnia-pasz/ rozwiązuje ten problem.

Wypożyczenie sprzętu do tworzenia mieszanek paszowych dla bydła lub drobiu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i czas. Wynajem maszyny rolniczej jest tańszy niż jej zakup i lepiej odpowiada na potrzeby małego lub średniego gospodarstwa. Rolnicy dodatkowo oszczędzają również czas. Mobilna maszyna przygotowuje paszę szybciej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod.

W przypadku rolników, którzy posiadają własne zbiory zbóż i innych składników roślinnych spożywanych przez bydło lub drób, mieszanie pasz pozwala zaoszczędzić również na zakupie paszy. Kupno karmy wysokiej jakości jest kosztowne. Przygotowanie mieszanki samodzielnie przyczynia się do oszczędności rzędu kilkuset złotych na tonie jedzenia dla zwierząt.

Mobilna mieszalnia pasz a jakość paszy

Mieszanki pasz dostępne w hurtowniach rolniczych są tworzone z surowca dostarczanego przez rolników do skupów. Nabywca paszy jest pozbawiony możliwości sprawdzenia, w jakich warunkach przechowywano zboże i inne surowce roślinne, a także, jakich nawozów i środków ochrony roślin używano na polu. Samodzielne przygotowanie mieszanki pasz pozwala rolnikowi na pełną kontrolę wykorzystywanych zbóż i innych składników paszy.

Mobilna mieszalnia do pasz dla zwierząt gospodarskich dokładnie śrutuje ziarno i łączy je z dodatkami białkowymi i witaminowymi. Konsystencja gotowej paszy jest przystosowana do potrzeb i wieku karmionego bydła lub drobiu. Dodatkowo maszyna waży mieszankę i przygotowuje je do transportu lub przechowywania w gospodarstwie.

Ochrona zdrowia rolnika

Podczas śrutowania zbóż i mieszania pasz tradycyjnymi metodami powstają duże ilości szkodliwych pyłów. Mobilna maszyna ogranicza powstawanie pyłów, które mają negatywny wpływ na układ oddechowy. Ich wdychanie może doprowadzić do rozwoju astmy, POChP lub innych przewlekłych schorzeń.

Mieszalnia do pasz na wynajem działa szybko i sprawnie. W ciągu 60 minut jest w stanie przygotować do 5 ton paszy bez pyłów i obciążającej fizycznie pracy. Maszyna dodatkowo pracuje ciszej niż sprzęty starego typu, dlatego mobilna mieszalnia chroni również słuch użytkownika. Ryzyko jego uszkodzenia jest niższe niż w przypadku maszyn, które podczas pracy generują hałas powyżej 75 dB.

Maszyna rolnicza dostępna dla wielu gospodarstw

Korzystanie z mobilnej mieszalni do pasz jest możliwe nie tylko w jednym gospodarstwie. W ciągu dnia ta sama maszyna może obsłużyć kilkoro rolników. Dzięki temu jej w pełni wykorzystuje się jej potencjał. Atutem mieszalni jest możliwość dokonywania załadunku z różnych miejsc i przesypywania gotowej paszy bezpośrednio do silosów. W ten sposób proces produkcji pasz odbywa się prawie bezobsługowo. Rolnik może zająć się hodowanymi zwierzętami w czasie, gdy maszyna miesza paszę lub połączyć pracę na roli z inną formą aktywności zawodowej.

Koszty korzystania z mieszalni mobilnej są ograniczone ze względu na możliwość podłączenia jej do ciągnika. Nie trzeba przewozić jej na samochodzie ciężarowym. Dzięki temu rolnik, który zdecyduje się na zakup mobilnej mieszalni na własność, może udostępniać ją innym gospodarzom i w ten sposób dodatkowo zarabiać. Inwestycja w sprzęt rolniczy zwraca się szybciej i jednocześnie zwiększa możliwości osiągania zysków z pracy w sektorze rolnictwa.