maszyna do mycia podłóg

Maszyna do mycia podłóg: W poszukiwaniu uniwersalnego rozwiązania

Maszyny czyszczące to urządzenia dedykowane do stosowania na różnych powierzchniach i usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Ich wybór nie może być więc przypadkowy. Dotyczy to w szczególności firm, które planują samodzielnie zadbać o utrzymanie konkretnego obiektu. Wybrana przez nie maszyna musi być urządzeniem przeznaczonym do obsługi powierzchni, które rzeczywiście występują w obiekcie lub jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Jak wybrać maszynę do mycia podłóg?

Maszyna do mycia podłóg powinna zostać dobrana odpowiednio do powierzchni, na których będzie pracować. I choć nieodpowiednio dobrana do obiektu lub rodzaju powierzchni wykona swoje zadanie – w jakimś stopniu umyje podłogę – to efekt finalny będzie pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego wybór maszyn czyszczących powinien być przemyślany i uwzględniać m.in.:

  • rodzaj czyszczonych powierzchni,
  • rodzaj wykonywanych prac porządkowych,
  • specyfikę obiektu.

Odpowiedzi na pytania o rodzaj czyszczonej powierzchni i wykonywanych prac porządkowych, jak również specyfikę obiektu pozwolą zdefiniować potrzeby i oczekiwania względem maszyny do mycia podłóg, a w rezultacie dokonać dobrego wyboru.

Czym różnią się od siebie maszyny do mycia podłóg?

Firmy specjalizujące się w dystrybucji maszyn do mycia podłóg często podkreślają duże zróżnicowanie oferowanego asortymentu. Tymczasem, dla obserwatora z boku większość maszyn czyszczących to te same urządzenia, które co najwyżej różnią się mocą czy możliwością zastosowania dodatkowego padu do szlifowania czy polerowania nawierzchni. Jak to jest w rzeczywistości?

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, maszyny czyszczące różnią się od siebie diametralnie. Dzięki temu mogą z powodzeniem obsługiwać różnego rodzaju i wielkości obiekty niezależnie od branży. Do podstawowych różnic, które przyszły użytkownik maszyny czyszczącej powinien rozważyć na samym początku zaliczamy:

  • rodzaj napędu (akumulatorowe, kablowe, spalinowe),
  • rodzaj prowadzenia (pchane, samobieżne, ręczne, siodłowe),
  • rozmiar samego urządzenia,
  • funkcjonalność maszyny.

Następnie warto rozważyć moc urządzenia, a w przypadku maszyn akumulatorowych pojemność baterii oraz ich wydajność. Dobrym pomysłem przed zakupem jest również zapoznanie się z cenami materiałów eksploatacyjnych dedykowanych do konkretnych urządzeń oraz kosztami ewentualnych napraw. W ofercie znanych i cenionych marek z łatwością znajdziemy urządzenie, które idealnie odpowie na nasze potrzeby i oczekiwania. Tak pod względem użytkowym, jak i kosztów eksploatacji.