tlenoterapia hiperbaryczna cena

Tlenoterapia hiperbaryczna cena – jakich pacjentów leczy się na terapii tlenem hiperbarycznym ?

Terapia tlenem hiperbarycznym to leczenie pacjentów cierpiących na ciężkie stany, w tym niewydolność serca i uszkodzenia mózgu. Zabieg polega na zastosowaniu tlenu hiperbarycznego, czyli gazu ściśliwego, który można wdychać do płuc.

Tlenoterapia hiperbaryczna cena – kto zainicjował pomysł na leczenie pacjentów za pomocą tlenoterapii hiperbarycznej ?

Pomysł zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu pacjentów cierpiących na choroby płuc jako pierwszy zaproponował dr Mieczysław Zamość, polski lekarz, profesor Wydziału Lekarskiego w Warszawie. W 1989 roku opublikował w Polish Journal of Medical Sciences artykuł opisujący jego badania nad możliwością zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). W 1993 roku uzyskał patent na swój wynalazek, aw 1997 roku założył firmę „Zamojska Hiperbaryczna Terapia Tlenowa”. Od tego czasu firma opracowała i wyprodukowała sprzęt medyczny wykorzystywany w różnego rodzaju zabiegach. Z produktów firmy korzystają różne placówki medyczne na całym świecie.

Tlenoterapia hiperbaryczna cena – jaki jest główny powód użytkowania tlenoterapii hiperbarycznej ?

Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBO) to leczenie osób z ciężką niewydolnością serca, które cierpią na niedotlenienie tkanek. HBO stosuje się w leczeniu pacjentów cierpiących na ciężkie nadciśnienie płucne, ciężką niewydolność serca i zastoinową niewydolność serca. W przyszłości ludzie będą mieli dostęp do tlenoterapii hiperbarycznej. Głównym powodem jest to, że pomaga pacjentom odzyskać siły po ciężkich urazach i chorobach.

Tlenoterapia hiperbaryczna cena – jakie są rodzaje tlenoterapii hiperbarycznej ?

Istnieje kilka rodzajów tlenoterapii hiperbarycznej. Należą do nich:

  1. Tlenoterapia w leczeniu choroby dekompresyjnej (DCS).
  2. Terapia tlenowa choroby dekompresyjnej (DCS) w nurkowaniu.
  3. Tlenoterapia choroby dekompresyjnej (DCS) w medycynie ratunkowej.
  4. Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) do nurkowań głębokich i ratownictwa podwodnego oraz innych celów związanych z nurkowaniem.
  5. Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) do prac w powietrzu i na powierzchni, w tym m.in. do prac na dużych wysokościach.
  6. Hiperbaryczna terapia tlenowa do zastosowań medycznych, np. u pacjentów z niewydolnością serca lub chorobami płuc.