Usunąć ząb czy zapisać się na leczenie kanałowe pod mikroskopem? Warszawa
Jak w przypadku każdego, mniej lub bardziej ważnego zabiegu, istnieje ryzyko, że leczenie skończy się nie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Z tego względu, nawet leczenie kanałowe pod mikroskopem (Warszawa) wiąże się z podjęciem owego ryzyka. Koszt leczenia implantologicznego w przypadku pojedynczego braku zębowego sięga nawet kilku tysięcy złotych, dlatego wielu pacjentów zastanawia się: leczyć czy usunąć ząb?
Ekstrakcja zęba – ryzyko
Dentysta znieczula dotknięty obszar, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu podczas wyrywania i podważania zęba. Jednak po ustaniu działania znieczulenia, może pojawić się ogromny ból.
Istnieje także duże ryzyko infekcji przy ekstrakcji zęba. Po usunięciu zęba pozostaje pusta przestrzeń w jamie ustnej. Może to być pożywką dla bakterii i powodować infekcje, które mogą szybko rozprzestrzeniać się na inne zęby, rozpoczynając łańcuch ekstrakcji.
Brakujący ząb powoduje również komplikacje dla zębów sąsiednich. Nie otrzymują żadnego wsparcia fizycznego i mogą zacząć słabnąć lub poruszać się. Może to skutkować przepełnieniem, nakładaniem się i niewspółosiowością. Jest to niepokojące, ponieważ jeden luźny ząb może spowodować, że inne zęby podążą za nim, a wkrótce wszystkie zęby mogą się obluzować i zacząć po prostu wypadać.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Warszawa
Zabieg rozpoczyna się od prześwietlenia jamy ustnej pacjenta promieniami rentgenowskimi. Pomagają one określić stopień zaawansowania infekcji i liczbę zainfekowanych zębów.
Następnie na dotknięty infekcją ząb umieszcza się arkusz gumy lub winylu. W gumowym lub winylowym arkuszu wykonywany jest otwór, aby odsłonić leczony ząb. Ma to na celu zapobieganie przedostawaniu się infekcji do innych obszarów.
W zaatakowanym zębie wierci się otwór, aby dotrzeć do szkliwa, w którym znajduje się zainfekowana miazga. Dentysta usunie miazgę i wszelkie martwe tkanki za pomocą specjalnych narzędzi. Oczyści również obszar i zastosuje środki antyseptyczne i antybakteryjne, aby go zabezpieczyć.
Ściany kanałów i otwór są następnie leczone wypełnieniami kanałów korzeniowych. Pacjenci w większości przypadków otrzymują antybiotyki na dzień lub dwa, aby zminimalizować ból i wszelkie infekcje pooperacyjne.
Dla większości lepszym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe. Jednak w niektórych przypadkach jedyną opcją jest usunięcie zęba. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, więc będzie to zależeć od ogólnej historii jamy ustnej i preferencji dotyczących procedury.