złomowanie pojazdu Warszawa

Złomowanie pojazdu – dlaczego potrzebne są takie usługi?

Samochód, tak jak każda inna rzecz, w którymś momencie przestaje nam służyć i czas najwyższy się z nim pożegnać. Niektóre przedmioty można wyrzucić po prostu do kosza na śmieci, inne trafiają do miejsc, gdzie zostaną poddane odpowiedniej utylizacji. W przypadku samochodu nie jest jednak tak łatwo. Pomijając potrzeby administracyjne dotyczące informacji na tego, że pozbywamy się auta, nie możemy go też po prostu wywieźć na wysypisko.

Złomowanie pojazdu

Samochody to szereg różnych urządzeń, materiałów użytych do ich wykonania, elektroniki, metali, plastiku, a także niebezpiecznych dla środowiska. Dlatego też wybór miejsc oferujących złomowanie pojazdu – Warszawa to bezproblemowy dostęp do takich usług – to nie tylko kwestia prawna, ale i tego, że powinniśmy sami podjeść do tego odpowiedzialnie i z myślą o środowisku. Ponadto tylko w przypadku otrzymania zaświadczenia od punktu demontażu pojazdów będziemy mogli wyrejestrować samochód w wydziale komunikacji. Należy tu też wskazać na to, że zabierając pojazd do takiej stacji, musimy przedstawić dokumenty uprawniające nas do takiej decyzji, a więc dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice.

Czy złomowanie pojazdu w Warszawie pozwala na zarobek?

Za oddanie samochodu do stacji demontażu możemy spodziewać się kilku groszy, w zależności od tego, w jakim samochód był stanie, no i oczywiście tego, ile miał lat. Za stare, często niesprawne pojazdy z powodu ich przebiegu i eksploatacji nie ma raczej co myśleć o zarobku większym niż 600-1000 zł. Jednak zawsze to zachęta do tego, aby złomowanie pojazdu było choć trochę mniej bolesne dla nas. Ponadto tego typu usługi jak złomowanie pojazdu Warszawa pozwoli na funkcjonowanie później takich punktów, które umożliwiają zakup używanych części samochodowych, czy to w ramach oszczędności, czy nie mając możliwość zakupu ich z powodu wieku lub modelu auta.

Złomowanie pojazdu i oficjalne statystyki

W Polsce liczba złomowanych samochodów to nawet w ostatnich latach po 500 tysięcy rocznie. To pół miliona aut, które gdyby nie to, że istnieją oficjalne i pozwalające na bezpieczny recykling punkty złomowania pojazdów w Warszawie, jak i całym kraju, zaśmiecałyby one nielegalne składowiska i uwalniały wiele szkodliwych substancji. Tym bardziej, że proceder jest znany i ponad oficjalnymi liczbami, które dotyczą ilości złomowanych aut na legalnie działających szrotach, mowa jest o tym, że faktycznie tylko co drugi pojazd poddany utylizacji w Polsce jest rejestrowany.