Czy lasso na kleszcze to bezpieczny sposób usuwania pasożytów?
Usuwanie kleszcza wymaga wiedzy i umiejętności. Pasożyty wbijają się głęboko pod skórę i trzeba je wyjąć tak, aby nie pozostawić żadnej z części ich ciała. Z uwagi na roznoszone przez nie choroby, kleszcza trzeba też wyjąć dość szybko. Czy lasso na kleszcze jest najlepszym sposobem na pozbycie się pasożyta? Sprawdzamy bezpieczeństwo tego sposobu!
Przyrząd do usuwania kleszczy musi być bezpieczny i niezawodny. Jeżeli nie posiadamy takowego i nie potrafimy samodzielnie usuwać pajęczaków z ciała, po zauważeniu kleszcza należy udać się do lekarza lub weterynarza (w przypadku, gdy kleszcz znajduje się w skórze zwierzęcia.
Dlaczego lasso na kleszcze jest bezpieczny sposobem usuwania pasożytów?
Lasso na kleszcze to wyjątkowo bezpieczny i skuteczny sposób pozbycia się pajęczaków. Nie trzeba się obawiać jego funkcjonowania – zostało przetestowane przez certyfikowane laboratorium medyczne koncernu SAAB. Z ponad 10 tysięcy przeprowadzonych testów wynika, że ponad 90 procent kleszczy zostało wyjętych w całości – to znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia babeszjozą czy boreliozą.
Podawane przez producentów statystyki wskazują na to, że przyrząd do usuwania kleszczy w postaci lassa jest najbardziej bezpiecznym sposobem do usunięcia pasożytów, jaki do tej pory funkcjonuje na rynku medycznym. Lasso nie ingeruję w budowę skóry, nie pozostawia śladów po wyciągnięciu pajęczaka i pozwala na wyciągnięcie go za pomocą jednego ruchu – bez szarpania się z kleszczem.
W jakich sytuacjach możemy wykonać usuwanie kleszcza za pomocą lassa?
Lasso na kleszcze to przedmiot szerokiego zastosowania. Sprawdzi się zarówno u zwierząt (psy, koty, krowy, konie), ale też u ludzi. To wszystko ze względu na mocną budowę lassa i jego wyjątkowo trwałą konstrukcję. W ten sposób nawet zwierzę, które może bać się wyciągania pasożyta nie zorientuje się, że ten proces w ogóle miał miejsce.
Proces usuwania polega na zawiązaniu lassa wokół zewnętrznej części kleszcza, a następnie wykręceniu go, trzymając przedmiot prostopadle do ciała. Uwaga! W przypadku ewentualnych problemów lub niepewności radzimy zatrzymać proces i udać się do specjalisty, który dokona fachowej, medycznej analizy i samemu wyjmie pasożyta.
Zalety przyrządu do usuwania kleszczy
Usuwanie kleszcza nie jest trudne, jeżeli wiemy jak się za to zabrać i mamy odpowiednie narzędzie. Lasso należy do tej grupy. Pomoże w usunięciu nawet najmniejszych kleszczy. Jest stosowane przez medyków w przypadkach kleszczy u ruchliwych dzieci czy zwierząt. Jego konstrukcja sprawia, że wyjęcie kleszcza z ucha, sierści czy innych, trudnodostępnych miejsc nie będzie tak skomplikowanym działaniem.
Pamiętajmy, że usunięte kleszcze warto oddać do badań. Na wyposażeniu lassa jest specjalna fiolka, która umożliwia bezpieczne przetransportowanie pasożyta do laboratorium. Pamiętajmy, że kleszcze to jedne z najniebezpieczniejszych pajęczaków w Polsce. Nie należy lekceważyć ugryzienia przez nie! W przypadku zaobserwowania podejrzanych objawów po wyjęciu pasożyta, koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza lub weterynarza!