skup elektroniki Warszawa

Czym są elektrośmieci? Sprawdź, co możesz oddać do skupu elektroniki w Warszawie

W przypadku zużytych sprzętów elektronicznych i AGD przez lata niewiele mówiono w kwestii recyklingu. Stare telefony, komputery bądź aparaty fotograficzne trafiały do utylizacji lub miesiącami zalegały na wysypiskach śmieci. Obecnie coraz więcej mówi się o konieczności poddawania ich recyklingowi. Dzięki niemu chroni się środowisko naturalne i odzyskuje surowce, których dostępność na rynku jest ograniczona. Stare sprzęty do recyklingu odbiera skup elektroniki w Warszawie. Sprawdź, jakie elektrośmieci możesz do niego oddać.

Elektroodpady – co to takiego?

Mianem elektroodpadów lub elektrośmieci określa się wszystkie urządzenia należące do małego i dużego AGD, sprzęt komputerowy, telefony starego typu lub stacjonarne oraz smartfony, aparaty fotograficzne, kamery, a także telewizory i sprzęt audio. Ponadto elektrośmieci obejmują ładowarki, nawigacje samochodowe oraz inne niewielkie urządzenia elektroniczne. Do elektroodpadów nie zalicza się natomiast baterii, świetlówek oraz innych śmieci, które zawierają w sobie duże ilości szkodliwych związków i pierwiastków. Są to odpady niebezpieczne, które powinno się wyrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników (np. na terenie sklepów).

Jeśli chodzi o skup elektroniki Warszawa daje duże możliwości sprzedaży starych sprzętów. Mieszkańcy miasta i jego okolic mogą oddać do skupu zepsute i działające urządzenia, z których już nie korzystają i w zamian otrzymać gotówkę. Skup poddaje pozyskane sprzęty recyklingowi i utylizacji z zachowaniem wszelkich zasad ochrony środowiska naturalnego.

Jakie korzyści czekają na klientów skupu elektroniki w Warszawie?

W skupie elektroniki przyjmowane są różnego rodzaju sprzęty elektroniczne, za które wypłacana jest gotówka. Klient otrzymuje ją od ręki wraz z dokumentem potwierdzającym przekazanie urządzeń do utylizacji. Ponadto po oddaniu sprzętu skup w Warszawie wydaje paragon lub fakturę dla firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą prawidłowo rozliczyć zbycie urządzeń wpisanych do ewidencji środków trwałych.

Skup elektroniki przyjmuje urządzenia wyłącznie w ilościach hurtowych, jednak każdy ze sprzętów wycenia osobno. Takie rozwiązanie sprawia, że firmy, szkoły, a nawet osoby prywatne mogą zorganizować zbiórkę elektroniki i podzielić zyski pomiędzy poszczególnych uczestników. Skup może odebrać urządzenia bezpośrednio od klienta, dlatego nie trzeba martwić się kwestią transportu i ewentualnych kosztów z nim związanych. Zyski ze sprzedaży elektroodpadów są zatem wyższe, co dodatkowo zachęca do ich zbierania i oddawania do skupu.