skup elektroniki Warszawa

Dbaj o środowisko ze skupem elektroniki w Warszawie

Skup elektroniki w Warszawie przyjmuje elektroodpady w celu ich recyklingu. Oddawane do niego sprzęty są wykorzystywane do pozyskiwania surowców i części, których ponownie używa się do produkcji urządzeń AGD i RTV oraz sprzętu komputerowego i smartfonów. Pozostałe elementy, niezdane do ponownego użycia, są natomiast bezpiecznie utylizowane. Recykling elektrośmieci przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, dlatego warto dołączyć do klientów skupu.

Co można sprzedać w skupie elektroniki w Warszawie?

Do skupu przyjmowane są wyłącznie elektrośmieci w ilościach hurtowych. Pojedyncze sprzęty można jednak zbierać wraz ze znajomymi, rodziną lub współpracownikami, a następnie oddać większą liczbę urządzeń jednocześnie. Jeśli chodzi o skup elektroniki Warszawa jest na tyle rozległa, że bez trudu znajdzie się osoby, które dołączą do takiej akcji.

Skup w Warszawie przyjmuje przede wszystkim małą elektronikę. Niewielkie sprzęty kuchenne, aparaty fotograficzne i kamery, komputery, laptopy, tablety i smartfony, a także uszkodzone ładowarki są wyceniane przez skup indywidualnie, nawet gdy są dostarczane hurtowo. Dzięki temu uczestnicy zbiórki elektroniki mogą podzielić się zyskami ze sprzedaży swoich sprzętów.

Na każde przyjęte do skupu urządzenie wystawiany jest paragon lub faktura oraz dokument, który potwierdza przekazanie sprzętu do utylizacji. Dokumenty wydane po przyjęciu urządzeń przydadzą się w szczególności firmom, które chcą prawidłowo rozliczyć się np. ze sprzedaży komputerów wpisanych do rejestru środków trwałych.

Odzyskiwanie surowców i bezpieczna utylizacja elektroniki – skup elektroniki w Warszawie

W skupie elektroniki sprzęty oddawane przez klientów są poddawane recyklingowi i utylizacji z zachowaniem wszelkich zasad ochrony środowiska. Ze starych sprzętów pozyskuje się surowce, które można ponownie wykorzystywać do produkcji elektroniki lub w innych gałęziach przemysłu. Elementy, których nie można przetworzyć raz jeszcze, są utylizowane w odpowiednio przygotowanych miejscach. Dzięki temu ogranicza się przenikanie kadmu, rtęci lub azbestu do gleby i wód gruntowych.

Elektronika, która trafia do skupu, dodatkowo znika z wysypisk, na których zalega przez długie lata. W ten sposób ogranicza się stopień zaśmiecenia miast i mniejszych miejscowości. Degradacja środowiska naturalnego jest powstrzymywana również za pomocą ograniczenia wydobycia kolejnych surowców do produkcji elektroniki. Surowce do jej tworzenia ponownie trafiają na rynek, co sprzyja ochronie planety przed nadmierną eksploatacją złóż naturalnych.