pranie dywanu

Pranie dywanu? Nic prostszego!

Ile razy prałaś/-eś dywan bez zadowalających efektów? A ile razy już byłaś/-eś zmęczona/-y długim praniem ręcznym swojego dywanu? Takie pranie jest na pewno uciążliwe oraz nieprzyjemne, a używane detergenty do prania dywanu mogą podrażniać dłonie i śluzówkę nosa. Warto zatem przemyśleć zlecenie prania dywanu firmie, która się tym zajmuje fachowo i oprócz niezawodnego wykonania usługi prania, dobierze środki i sposób prania idealnie do typu dywanu.

Pranie dywanu w pralni

Pralnia dywanów to nie tylko miejsce, gdzie pierze się dywany. To także całe skupisko fachowców, którzy doskonale znają się na rodzajach dywanów, a co za tym idzie, wiedzą, jakiego preparatu kiedy użyć i jak skutecznie pozbyć się przykrych zapachów i zaschniętych plam z dywanu. Oddając dywan do pralni, nie musisz się już obawiać, że dywan nie zdąży wyschnąć, zanim znów zostanie zabrudzony. Jak wiadomo, mokry bądź wilgotny dywan jeszcze bardziej przyciąga kurz i brud, a w domowych warunkach dość trudno ochronić go przed innymi domownikami na czas schnięcia. Dlatego właśnie profesjonalna pralnia dywanów odda Twój dywan już całkiem suchy i pachnący, gotowy do położenia na podłodze. Może go dosłownie oddać, ponieważ istnieje taka forma usługi, jak door-to-door, gdzie produkt zostaje zabierany z domu i odwożony na miejsce zaraz po wykonaniu prania.

Czyszczenie dywanu i inne sposoby na wydłużenie jego żywotności

Oprócz regularnego odkurzania dywanu, można zafundować mu jeszcze inne usługi, które sprawią, że będzie służył dłużej i wciąż wyglądał jak nowy. Na przykład, można zaimpregnować dywan po jego wypraniu i dzięki temu przedłużyć efekt prania na kolejne miesiące. Taki zabieg sprawia, że brud nie będzie wnikał w głąb włosia dywanu bądź chodnika, a jedynie poleży na impregnacie i będzie mógł zostać łatwo strzepany lub szybko wciągnięty odkurzaczem przy okazji sprzątania pomieszczenia. Zastosowany impregnat stworzy powłokę zabezpieczającą włókna, a sam pozostanie niewidoczny dla oczu użytkowników dywanu. Ułatwi to bieżące czyszczenie dywanu, a tym samym sprawi, że dywan dłużej będzie cieszył swoim świeżym wyglądem.

Pranie dywanu – to takie proste!

Jeśli więc nie do końca jesteś pewny, czy Twój dywanik bądź chodnik może jeszcze zostać doprany, nie wahaj się zlecić tego zadania fachowcom. Nawet stare i niedoprane plamy znikną, a Ty będziesz się w końcu cieszyć miękkim dywanem pod stopami, zobaczysz jego pierwotne kolory i nie będziesz się bać, że Twoje małe dziecko chętnie spędza na nim kilka godzin dziennie.