pranie dywanu

Pranie dywanów – zaufaj specjalistom

Niesamowicie zdobią wnętrze, zachęcają do chodzenia na boso, podkreślają kolorystykę panującą w pomieszczeniu… A przy tym szybko się brudzą, zbierają kurz i resztki jedzenia, a także sierść, włosy i na przykład plastelinę dzieci. Takie są właśnie dywany. Każdy, kto choć raz miał dywan, na pewno waha się, kupując następny. Nie trzeba na szczęście spisywać brudnego dywanu na straty!

Dywan może zostać wyprany przez specjalistów, a jego wygląd znów wróci do tego, który zachęcił do jego kupna. W skrócie – dobrze wyprany dywan będzie wyglądał jak nowy! Zerknij też na te propozycje: http://latajacydywan.com/.

Dywany – pranie i dbanie

Na pierwszy rzut oka dywany różnią się od siebie wzorami, kolorami, wielkością i kształtem. Oprócz tego, jak się okazuje, jest naprawdę sporo rodzajów tych właśnie ozdób wnętrz.

Wyróżnia się między innymi dywany syntetyczne: poliamidowe, akrylowe, sizalowe, shaggy, które występują w gatunakch: BCF, Heat Set, fryz. Są także dywany orientalne, wełniane, jedwabne i inne. Każdy z wymienionych typów dywanów ma inne właściwości, sprawdzi się zatem w innym wnętrzu i nie każdy rodzaj dywanu będzie odpowiadał danemu użytkownikowi.

Dywany, które są puszyste i grube, pierze się inaczej niż dywany o krótkim włosiu. Nie każdy dywan można traktować środkami chemicznymi, a na pewno nie tymi dostępnymi w drogeriach, nie każdy chodnik łatwo się pierze. Często dywan pochłania także nieprzyjemne zapachy, których nie da się szybko pozbyć w domowych warunkach. Aby nie popełnić błędu i nieumyślnie nie zepsuć swojego dywanu, najlepiej jest zlecić pranie dywanu fachowcom. Pranie dywanu w specjalistycznym miejscu odbywa się sprawnie, a przy tym starannie, z zachowaniem najwyższych standardów i z dbałością dobraną indywidualnie do każdego rodzaju dywanu.

Pranie dywanów door-to-door

Najnowsza i najwygodniejsza forma prania dywanów! Nie musisz już martwić się o to, czy dobrałeś/dobrałaś odpowiedni detergent do swojego dywanu. Nie masz także potrzeby zamawiać specjalnie busa lub zastanawiać się, czy na pewno Twój dywan zmieści się w samochodzie. To oszczędność paliwa, a także niesamowita wygoda. Po prostu wystarczy umówić się z pralnią na dogodny termin i poczekać, aż kurier współpracujący z pralnią odbierze od Ciebie brudny dywan. W krótkim czasie, oczywiście po kolejnym umówieniu terminu, dywan wróci do Ciebie całkiem czysty, wręcz jak nowy. Możesz w ten sposób zlecić:

  • pranie (wyprany zostanie każdy rodzaj brudu, w razie potrzeby dywan zostanie wyprany podwójnie),
  • odświeżanie (na przykład likwidacja zapachu tytoniu czy zwierząt),
  • impregnowanie (taka usługa pozwoli zachować czystość dywanu na dłużej),
  • odkurzanie z włosów i sierści (dokładne wyciągnięcie każdego włosa za pomocą profesjonalnych maszyn oraz ręcznych zbieraków),
  • ozonowanie (najskuteczniejszy sposób na pozbycie się grzybów, pleśni, bakterii, roztoczy, moczu i innych nieprzyjemnych substancji oraz zapachów),
  • poddanie dywanu preparatem zabijającym wszelkie roztocza (świetnie się sprawdzi w domu zamieszkiwanym przez alergików i małych dzieci),
  • obszywanie i przycinanie (na przykład na wybrany rozmiar czy po prostu, tak, by pozbyć się zniszczonych brzegów i frędzli),
  • usztywnianie dywanu (przedłuży to jego żywotność i zwiększy komfort używania),
  • naprawę dywanu (jeśli został zniszczony, zmechacony lub oberwany),
  • podklejanie listew usztywniających (jeśli wcześniej się odkleiły).

Pranie dywanu – gdy już miałeś go wyrzucić

Beznadziejny stan dywanu czasami sprawia, że właściciele chcą się go szybko pozbyć. Czy jednak jest to rozwiązaniem ekologicznym? Najprawdopodobniej nie. Jeśli więc domowe pranie dywanu nie spełnia Twoich oczekiwań, przemyśl zlecenie czyszczenia pralni dywanów i odpocznij od szorowania i wybierania coraz to bardziej wymyślnych mieszanek detergentów. A może przy okazji okaże się, że któraś z wyżej wymienionych dodatkowych usług będzie również potrzebna? Pranie dywanu przez fachowców to swoiste spa dla dywanu, a dobrze wyczyszczony i zadbany dywan odwdzięczy Ci się długoletnim ogrzewaniem stóp w chłodne dni.