biały marmur w kuchni

Biały marmur we wnętrzach

Marmur sam w sobie jest elegancki i stonowany. Jego niesamowitym atutem jest to, że potrafi wkomponować się praktycznie w każde wnętrze i w każdym będzie wyglądał zupełnie inaczej. Wszystko zależy od tego z czym zostanie zestawiony i jakie dodatki będą mu towarzyszyć. Jest jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów. Świetnie będzie wyglądał w nowoczesnym minimalistycznym wnętrzu, w zestawieniu z elegancką czernią czy złotem sprawi, że pomieszczenie będzie niezwykle wyrafinowane, a połączony z wyrazistymi kolorami zyska energetyczny wyraz.

Dla miłośników elegancji w dobrym stylu poleca się biały marmur

Złote dodatki są niezwykle modne w ostatnich latach. Odpowiednio zestawione tworzą wnętrza pełne elegancji bez uczucia przesady. Marmur i złoto to duet idealny, który stworzy wyrafinowane wnętrze o pozytywnym odbiorze. To klasyka, która nie może się nie udać. Ze złotem będzie idealnie wyglądał zarówno biały marmur jak i czarny.

Jeżeli podoba Ci się naturalny marmur, ale uważasz, że wnętrza nim wypełnione są surowe i minimalne, a Ty wolisz bardziej nowoczesne i energetyczne zestawienia, nie bój się takiego połączenia. Intensywne kolory świetnie podkreślą piękno naturalnego kamienia i sprawią, że coś się zadzieje. Oczywiście warto zachować umiar. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się marmurowa ściana, w którą pragniesz tchnąć nieco życia, przeważnie wystarczy kilka niewielkich akcentów kolorystycznych w postaci dodatków, aby całkowicie odmienić jej charakter. Zbyt duża ich ilość może przytłumić marmur i sprawić, że będzie on niezauważalny.

Dla ocieplenia wizerunku marmuru

Drewno to materiał, który świetnie komponuje się z kamieniem naturalnym. Także z marmurem. Takie połączenie sprawi, że wnętrze zyska przytulność i ciepły nastrój.

Sam marmur jest piękny, elegancki, ale stonowany. Czasami aż za bardzo. W przypadku dużych powierzchni jak np. łazienki, warto go przełamać mocnym akcentem aby pomieszczenie nie było zbyt surowe i monotonne. Idealny do tego będzie mocny wzór, który zastosujemy na jednej z powierzchni np. jednej ścianie czy podłodze.

Biały marmur dla lubiących elegancję

Klasyka – piękny biały marmur zestawiony z eleganckimi czarnymi dodatkami. To idealne zestawienie do łazienki, gdzie możemy wykorzystać niezwykle modne czarne dodatki jak np. baterie łazienkowe, ramy luster czy nawet umywalki oraz meble. Takie zestawienie to pewniak. Będzie stylowo wyglądało nie tylko teraz, ale także za kilka czy kilkanaście lat.