papierowe słomki do napojów

Za co uwielbiamy papierowe słomki do napojów

Słomki, rurki, słomeczki – dodają wyglądu podanemu napojowi, sprawiają, że picie jest przyjemniejsze, a także zachęcają najmłodszych do picia wody. Jakie jeszcze zalety posiadają słomki papierowe? Są przecież chętniej używane przez osoby dbające o środowisko i znające aktualne przepisy i normy obowiązujące w Unii Europejskiej. Słomka, do tego szklanka zimnego soku bądź oranżady i popołudnie może być przyjemniejsze.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, a także do sprawdzenia strony: http://strawzzy.pl/slomki-ekologiczne/

Sześć powodów, dla których powinieneś postawić na papierowe słomki do napojów

Ekologia – papierowe słomki do napojów zdrową alternatywą dla naszej planety

Nie jest to żadnym odkryciem, że papierowe słomki do napojów mają w tym aspekcie niesamowitą przewagę nad słomkami plastikowymi. Szacuje się, że na świecie obecnie produkuje się ok. 348 mln ton plastiku rocznie. Stanowi on aż połowę odpadów, które trafiają do mórz i oceanów, gdzie zwierzęta mylą odpady z
pokarmem. Słomki papierowe to krok, który pozwoli choć trochę zmniejszyć ten wynik i zredukować zatruwanie zwierząt morskich i nas, zjadających później na przykład ryby. Przecież to właśnie jednorazowe odpady z tworzyw sztucznych są największą grupą odpadów lądujących w zbiornikach wodnych. Na całe szczęście rurki papierowe, które proponujemy jako alternatywę, są całkowicie biodegradowalne.

Słomki papierowe dają świetne wrażenia organoleptyczne

Wiele osób obawia się nietypowego posmaku papieru w wypijanym przez siebie napoju. Czy słusznie? Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom Klientów i wszystkim niezdecydowanym osobom, aby mogły cieszyć się w pełni smakiem spożywanego soku czy drinka. Nasze słomki z papieru są przede wszystkim wykonane z wytrzymałego, wysokiej jakości papieru, przyjemnego w dotyku oraz nie oddającego smaku. Zwijany papier daje świetne odczucia różniące się od tych towarzyszących dotykaniu słomek z plastiku.

Rurki papierowe wcale nie rozmiękają w trakcie picia napoju

Okazuje się, że słomki papierowe nie są tak delikatne, jak mogłoby się wydawać. Wiemy, że ze słomek będzie korzystać grono dzieci, które zwykle nie śpieszą się z piciem wody czy soku przez słomkę. Towarzyszą temu liczne zabawy w robienie bąbelków i nie tylko. Na szczęście jedna sztuka spokojnie wystarczy, aby dopić zimny napój do końca. To także wspaniała wiadomość dla osób lubiących wypić na przykład drinka przez słomkę. Od teraz można delektować się jego smakiem bez konieczności pośpiechu w obawie przez rozwarstwieniem słomki. Zadbaliśmy o minimalną nasiąkliwość papieru, z jakiego powstają nasze słomki do napojów.

Papierowe słomki i swoisty powrót do korzeni

Takie słomki przybliżają nam funkcjonowanie użytkowników pierwotnych słomek, czyli poszerzają naszą wiedzę z historii. Co ciekawe, słomki wynaleźli Sumerowie, ci sami, którzy wynaleźli między innymi koło czy zegar. Niesamowite, jak bardzo pożądaną rzeczą jest słomka. Nasi przodkowie sprzed sześciu tysięcy lat pili przez słomki wykonane ze słomy piwo. Któż nie lubi wypić piwa przez słomkę? Do tego ze smacznym syropem… Jak widać, słomka, jako urządzenie do umilania wypijania napojów, jest bardzo stara, ale też przeszła niezwykłą ewolucję. Najpierw była biodegradowalna, później niekoniecznie (plastikowe jednorazowe słomki), a dziś znów zaskakuje biodegradowalnością, ale ze zdecydowanie większą wytrzymałością.

Picie przez słomkę jest zdrowsze dla zębów

Nie ma badań, które potwierdzają, że słomka niszczy zgryz, co oczywiście cieszy między innymi rodziców. Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że picie przez słomkę okazuje się być zdrowsze niż picie tego samego słodkiego napoju bez słomki! Jeśli więc zależy Ci na zminimalizowaniu ryzyka próchnicy, ale lubisz od czasu do czasu wypić coś niezdrowego, wybierz słomkę papierową.

Papierowe słomki rozwijają wyobraźnię i mogą zostać wykorzystane do zabawy

Tu już jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia. Słomki papierowe mogą być pałeczkami do grania na „perkusji”, a nawet mogą zostać sklejone z rurkami po papieru toaletowym czy z kartonami i tym samym stanowić niezwykły element kuriozalnej konstrukcji. Takie zabawy na pewno zadowolą najmłodszych, a przy okazji dadzą nieco radości i wytchnienia rodzicom. Dodatkowo, słomki papierowe mają tę przewagę nad plastikowymi, że zdecydowanie łatwiej się je maluje farbami oraz klei, zatem dzieła sztuki wykonane z użyciem papierowych rurek będą także zachwycać oczy.