papierowe słomki do napojów

Papierowe słomki do napojów i ich niezaprzeczalne zalety

Wyścigi kto pierwszy wypije całą szklankę, romantyczna kolacja we dwoje, a może relaks
polegający na powolnym piciu koktajlu. Bez słomek nie byłyby takie same! Podpowiemy, do czego jeszcze można wykorzystać papierowe słomki.

Papierowe rurki do napojów – niekonwencjonalne zastosowanie

Każdemu zdarza się choć na chwilę odpuścić bycie poważnym, a wówczas przychodzą do
głowy przeróżne pomysły. Przykładowo, wojna na strzelanie ze słomek, polegająca na
wydmuchiwaniu małych kulek z papieru i trafianiu nimi do celu. Nie dość, że jest to świetna zabawa, to jeszcze okazuje się być naprawdę cennym ćwiczeniem płuc oraz narządów artykulacyjnych. Słomki z papieru z pewnością po takiej zabawie posłużą do wypicia orzeźwiającego soku lub lemoniady. To jest dopiero zero waste!

Papierowe słomki do napojów jako ochrona zębów

Nie wszyscy wiedzą, że picie przez słomkę może być nieco zdrowszą alternatywą spożywania napojów. Jak to? Pijąc sok pełen kwasów i cukru narażamy zęby na próchnicę, jednak użycie słomki sprawi, że ograniczymy kontakt niezdrowego napoju ze szkliwem i tym samym ominiemy ryzyko wystąpienia ubytków w zębach. Papierowe rurki dodatkowo są przyjemniejsze w dotyku.

Wybierz papierowe rurki do picia i bądź eko

Fani picia przez słomkę być może martwią się o środowisko, zanieczyszczenie akwenów, a nawet zwiększony ślad węglowy. Przecież do używania papierowych słomek nie trzeba wcale być „eko-świrem”. Zwiększona świadomość w temacie ekologii sprawiła, że sporo restauracji zamierzało zrezygnować z atrakcyjnie wyglądających drinków i soków, ponieważ dawniej najpopularniejsze plastikowe słomki oznaczały narażenie planety na kolejne tony śmieci. Papierowe słomki do napojów są tutaj świetną propozycją dla tych, którzy wiedzą, że plastik odszedł już do lamusa. Biodegradowalne tworzywo, z jakiego wykonujemy swoje produkty, sprawia, że słomka może rozłożyć się w ciągu 2-6 tygodni. To wielokrotnie szybciej niż słomki plastikowe, które na wysypiskach śmieci bądź w morzach spędzają aż do 200 lat.
Papierowe słomki do napojów są więc modne, a przy tym pozytywnie wpływają na świat i na jego mieszkańców – nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Jeśli zatem prowadzisz bistro, restaurację bądź inną formę sprzedaży napojów na wynos, z pewnością zauważysz wdzięczność Klientów doceniających rozwiązania przyjazne środowisku.

Papierowe słomki do napojów

Jak już się dowiedziałaś/-eś, słomki z papieru mają szereg zastosowań, od oczywistych, po takie, które kryją się w naszej wyobraźni. Cechują się wytrzymałością i prostotą, dzięki czemu wpasują się w każdy klimat i nie ujmą estetyki pitego przez nie napoju. Polecamy wybór pasującego koloru słomki do napoju!