biurko sekretarzyk

Biurko sekretarzyk w domowym gabinecie- jak wybrać by spełniało Twoje potrzeby?

W ostatnich latach antyczne meble zyskują na coraz większej popularności. Kolekcja antycznych mebli pozwala nam poznać formy, które dziś nie są tak często wykorzystywane jak np. sekretarzyk. Rodzaj mebla służący do pisania i przechowywania korespondencji niemal zniknął wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii. Dziś jednak wiemy, że udostępnienie miejsca do pisania to nie jedyna funkcja, którą pełni sekretarzyk. W jakiej roli się jeszcze sprawdzi? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Biurko sekretarzyk – jak jest zbudowane?

Biurko sekretarzyk jest rodzajem mebla, który pozwala zapanować nad bałaganem na przestrzeni roboczej biurka. Duża liczba małych szuflad i nadstawek to jedna z najważniejszych zalet sekretarzyka. Gdy jednak nie jest on rozłożony, do złudzenia przypomina oryginalną komodę. Blat zarezerwowany do krótkiej pracy czy podpisywania dokumentów jest bowiem ukryty we wnętrzu sekretarzyka.

Sekretarzyk – czyli jak zaoszczędzić miejsce

Możliwości i zalety sekretarzyka docenią w szczególności osoby mające do dyspozycji niewielką przestrzeń. Mebel ten może pełnić zarówno rolę komody, jak i domowego biurka, które rozkładamy, gdy potrzebujemy przestrzeni roboczej. Sprawdzi się także doskonale w mieszkaniach, w których nie ma możliwości wygospodarowania osobnego pomieszczenia na biuro. Antyczny sekretarzyk może wówczas pełnić rolę niezwykle dekoracyjnej komody w salonie, a gdy pojawi się taka potrzeba, możemy rozłożyć blat i przystąpić do pracy. Tradycyjne biurko, nawet w oryginalnej formie nie będzie tak dobrze prezentować się w salonie, jak sekretarzyk.

Sekretarzyk – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdy zdecydujesz, że antyczny sekretarzyk może stać się idealną przestrzenią do okazjonalnej pracy, z pewnością będziesz się zastanawiać, jaki wybrać. Choć walory estetyczne pełnią w tym przypadku nadrzędną rolę, nie warto zapominać o funkcji praktycznej, jeśli ma on służyć przy pracy. Jeśli potrzebujesz wówczas więcej przestrzeni roboczej, wybierz większy sekretarzyk o dużym blacie roboczym. Nieco mniejsza wersja sekretarzyka sprawdzi się z kolei w formie damskiej toaletki. Oprócz wielkości blatu sekretarzyka znaczenie będzie mieć także wysokość. Choć sekretarzyk raczej nie posłuży za profesjonalne biurko do codziennej pracy w dłuższej perspektywie, ale jako okazjonalna przestrzeń, wygoda także będzie miała znaczenie. Zadbaj o to, aby blat sekretarzyka był na takiej wysokości, by nie istniała konieczność garbienia się nad nim podczas pracy.