szafy na wymiar Warszawa

Szafy na wymiar – ile kosztują?

Koszt szafy robionej na zamówienie może różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. To ile zapłacimy za mebel robiony na wymiar zależy od wielu elementów. Sprawdzamy ile trzeba zapłacić za szafę na wymiar w Warszawie.

Umeblowanie kuchni, przedpokoju lub biura to niełatwe zadanie. Szacując budżet potrzebny na zamówienie szafy na wymiar trzeba brać pod uwagę wiele zmiennych: liczbę drzwi, fronty, konstrukcję mebla czy jego rozmiar.

Szafy na wymiar – cennik

Ile kosztują szafy robione na zamówienie? Cena zależy od miasta, w których działa firma stolarska oraz od rodzaju szafy na wymiar. Sprawdźmy, co składa się na cenę szafy na wymiar.

Szafy na wymiar – od czego zależy cena

Koszt szafy robionej na zamówienie może różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. Cena będzie zależała przede wszystkim od tego, w jakiej firmie zamówimy szafę na wymiar (cena idzie w parze z jakością), jak będzie duży mebel i z jakich materiałów wykona go stolarz.

To ile zapłacimy za mebel robiony na wymiar zależy od:

  • wielkości mebla,
  • konstrukcji szafy (np. szafa wnękowa może obejść się bez boków, a półki można zamontować w ścianach – szafy o konstrukcji szkieletowej są tańsze od szaf pełnych),
  • zastosowanych materiałów (szkło hartowane i drewno będzie droższe niż płyty wiórowe),
  • rodzaju okuć,
  • wyposażenia szafy (np. na cenę mebla przełoży się ilość i dobór półek lub szuflad),
  • wyboru frontów czyli czoła szafy (z laminatu, z lustrem, z domykaczem, dwudrzwiowe, trzydrzwiowe),
  • liczby drzwi,
  • sposoby otwierania szuflad (z hamulcami lub bez, z domykaczem),
  • czasu realizacji zamówienia (jeśli chcemy, żeby stolarz wykonał mebel ekspresowo, to musimy liczyć się z wyższą ceną).

Ile kosztuje szafa na wymiar w Warszawie

Warto pamiętać, że szacując koszt szafy na zamówienie, mówimy o przybliżonych kosztach. Cena zależy od wspomnianych wyżej elementów, w tym jakości użytych materiałów (np. frontów z płyty MDF, HDF, płyty wiórowej lub sklejki czy też droższych materiałów – lustrzanych, ze zdobieniami lub ze szklaną grafiką).

Ostatecznie cena szafy na zamówienie zależy od pojemności portfela zamawiającego. Część klientów zadowoli się meblem z półkami i przesuwanymi drzwiami. Inni zdecydują się na o wiele droższą szafę, np. z bokami, podłogą, lustrem w drzwiach, hamulcami w szufladach.