pleksi na wymiar warszawa

Plexi na wymiar – gdzie można ją wykorzystać?

Plexi jest nowoczesnym materiałem, który cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki świetnej wytrzymałości i przezierności oraz jednoczesnej lekkości, plexi na wymiar jest wykorzystywana m.in. podczas produkcji mebli, konstrukcji i różnego typu przegród. Gdzie właściwie można wykorzystać plexi na wymiar?

Plexi składa się głównie z polimetakrylanu metylu – dzielimy ją na plexi wylewaną i ekstrudowaną. Plexi na wymiar (dostępna np. tutaj: http://pl.plexima.eu/) jest atrakcyjnym materiałem m.in. dlatego, że jest stosunkowo tanim surowcem oraz jest łatwa w obróbce – można ją dowolnie wyginać i ciąć.

Jakie właściwości ma plexi na wymiar?

Plexi cechuje się niezwykłą lekkością i wytrzymałością jednocześnie – trudno je stłuc oraz nie wpływa na nią działanie promieniowania UV czy trudne warunki atmosferyczne.

Jej największym atutem jest wysoka przezierność, która powoduje, że wykorzystuje się ją w miejscach, gdzie istnieje potrzeba stworzenia przegrody, która nie ograniczy widoczności i dostępu do światła.

Jedynym minusem plexi na wymiar jest fakt, że dość łatwo się zarysowuje, dlatego trzeba pamiętać o przecieraniu go wyłącznie miękką i wilgotną ściereczką. Bardzo łatwo utrzymać plexi w czystości, nie potrzeba do tego żadnych profesjonalnych środków chemicznych.

Plexi na wymiar – Warszawa – idealna do tworzenia materiałów marketingowych

Plexi to jeden z popularniejszych materiałów do tworzenia produktów POS, czyli reklam używanych poza środkami masowego przekazu, tj. ulotek, naklejek, standów handlowych. Pleksi na wymiar można wykorzystać w marketingu do stworzenia m.in.:

  • materiałów stawianych na ladzie handlowej: ekspozytorów, standów, podstawek,
  • materiałów do zawieszenia na ścianie: półek, tabliczek informujących, antyram,
  • materiałów do postawienia na podłodze: potykaczy, stojaków, wysokich tablic.

Elementy wykończeniowe z pleksi na wymiar

Plexi wykorzystuje się także do produkcji elementów wykończeniowych w wielu budynkach komercyjnych, jak i użyteczności publicznej: wykonuje się z niej świetliki, przezroczyste zadaszenia balkonów, drzwi zewnętrznych itp.

Płyty plexi na wymiar jako estetyczne przegrody

W ostatnim roku na rynku zdecydowanie wzrosło zapotrzebowanie na różnego typu przesłony i przegrody – w większości takie, które nie ograniczają widoczności. Do ich produkcji idealnie sprawdził się właśnie taki materiał jak plexi. Wiele firm, punktów usługowych i restauracji potrzebowało niewielkich konstrukcji z plexi na wymiar, by estetycznie wydzielić i osłonić pewne przestrzenie (kwestie bezpieczeństwa), ale jednocześnie nie wprowadzać kolorystycznego chaosu i nie ograniczać dopływu światła do tych wydzielonych stref. W takim przypadku plexi na wymiar okazała się perfekcyjnym materiałem – znalazła zastosowanie jako estetyczne i przezierne przesłony przy ladach handlowych, stanowiskach w gabinetach kosmetycznych i w urzędach.

Poza tym z plexi produkowane są także łatwe do utrzymania w czystości i fantazyjnie powyginane meble: krzesła, lady, regały ekspozycyjne i półki ścienne.

Plexi na wymiar – uniwersalne i nowoczesne tworzywo

Plexi to materiał, który charakteryzuje się wysoką przeziernością i trwałością. Jest odporne na promieniowanie UV i można je formować w produkty o różnorodnych kształtach. Łatwo można poddać je obróbce – frezowaniu, gięciu i docinaniu.

Znajduje zastosowanie zarówno w produkcji materiałów wykończeniowych, elementów wyposażenia mieszkań oraz firm, a także budynków użyteczności publicznej. Jest rewelacyjnym surowcem do tworzenia ekonomicznych i wytrzymałych materiałów marketingowych w postaci wiszących i stojących banerów, tablic i potykaczy.

W ostatnim roku plexi zyskała ogromną popularność zwłaszcza jako tworzywo wykorzystywane w produkcji przeziernych separatorów przestrzeni, np. w sklepach, urzędach i obiektach, w których przebywa w jednym czasie wiele osób.

Cena i plastyczność tego materiału powoduje, że plexi na wymiar jest tworzywem nowoczesnym i uniwersalnym.