schody Warszawa

Drewniane schody – dlaczego warto je zamówić?

Schody prowadzące na poddasze lub piętro powinny być dostosowane do stylu wnętrza i bezpieczne dla wszystkich osób, które będą z nich korzystać. Oba warunki spełniają schody drewniane, który bez trudu zamówi się na terenie całej Warszawy. Dzięki nim można stworzyć w niewielkim domu praktyczną antresolę lub wejście na piętro dwupoziomowego mieszkania. Dodatkowo warto wykorzystać je w nowo wybudowanych domach jednorodzinnych. Dlaczego warto stawiać na schody drewniane?

Drewniane schody – gdzie można je montować?

Drewniane schody są ponadczasowe. Od lat używa się ich w budynkach mieszkalnych i nie tylko. Dzięki nim tworzy się bezpieczne wejście na piętro lub poddasze i umożliwia się wykorzystanie całej przestrzeni mieszkalnej. W przypadku schodów drewnianych, ważne jest zamówienie ich u sprawdzonego wykonawcy. Dzięki temu gotowa konstrukcja będzie w pełni bezpieczna i przystosowana do potrzeb konkretnych użytkowników. Solidne i trwałe schody w Warszawie możesz zamówić na http://strefaschodow.pl/

Montaż schodów drewnianych w Warszawie można zamówić we wszystkich budynkach mieszkalnych, a także w lokalach użytkowych. Schody z drewna pasują do wysokich mieszkań w starych kamienicach, domów jednorodzinnych oraz innych pomieszczeń, w których planuje się wykonanie antresoli lub dodatkowego piętra. Drewniane schody są uniwersalne, dlatego można je zamontować w większości wnętrz. Z drewna wykonuje się zarówno schody spiralne, jak i standardowe ze spocznikiem lub bez.

Jakie są zalety schodów drewnianych?

Drewno jest materiałem ciepłym i przytulnym, dlatego wnętrza, w których je wykorzystano są przyjazne dla mieszkańców. Domownicy cenią sobie drewniane schody za możliwość ich wykorzystania zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Doskonale wyglądają zwłaszcza w modnych wnętrzach skandynawskich i minimalistycznych, choć równie dobrze można montować je w rustykalnych chatkach i domkach letniskowych. Drewniane schody są także odpowiednie do wnętrz loftowych. Wystarczy, że drewniane stopnie połączy się z metalowymi poręczami i szklanymi balustradami, a konstrukcja idealnie wpisze się z pofabryczny charakter wnętrza.

Schody drewniane produkowane przez firmę z Warszawy charakteryzują się trwałością i solidnością. Wytrzymują duże obciążenia i intensywne użytkowanie, dlatego mogą być używane w domach, w których mieszkają duże rodziny. Częste chodzenie po stopniach nie wpływa na ich szybkie zużywanie. Dodatkowo drewniane stopnie są łatwe do utrzymania w czystości. Specjalne impregnaty sprawiają, że schody są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy raz na kilka dni przetrzeć schody preparatem do ochrony drewna i podłóg drewnianych, a schody będą lśnić czystością.

Ważną zaletą schodów z drewna jest również odporność na ogień. Idealnie gładka powierzchnia schodów jest niepodatna na zaprószenie ognia i szybki rozwój pożaru. Drewniana konstrukcja jest również zabezpieczona specjalnymi impregnatami, które ograniczają ryzyko przeniesienia się ognia z palących się przedmiotów na schody.

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania schodów na wymiar?

Wybierając schody drewniane na wymiar, powinno się przede wszystkim ustalić, jakie są oczekiwania klienta co do ich funkcjonalności. Inaczej buduje się schody prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak sypialnie, a inaczej schody drewniane wysuwane, które umożliwiają wejście na strych. Wykonawca powinien zadbać o dokładne sprawdzenie parametrów technicznych klatki schodowej oraz o jakość wykonania schodów z uwzględnieniem wszystkich elementów konstrukcji: stopni, barierek, balustrad oraz mocowań. Dbałość o wszystkie detale sprawia, że schody są trwałe, estetyczne i bezpieczne dla użytkowników.

Podczas zamawiania schodów na wymiar istotne jest też przyjrzenie się ich stanowi. W profesjonalnej firmie produkowane są zarówno schody klasyczne i retro, jak i schody o nowoczesnym designie i stylistyce. Dzięki temu można wybrać spośród nich konstrukcje w pełni dopasowane do aranżacji danego wnętrza.