balustrady szklane Warszawa

Balustrady szklane – gdzie są montowane?

Szklane balustrady są montowane w coraz większej liczbie miejsc. Są cenione za możliwość kształtowania szkła na wiele sposobów i wykonywania barierek na podstawie indywidualnych projektów. Szkło cechuje się ponadczasowością, dlatego jest wybierane zarówno do zabezpieczenia schodów w nowoczesnych, jak i nieco starszych budynkach. Gdzie najczęściej wykorzystuje się balustrady szklane w Warszawie?

Biura, galerie handlowe i obiekty użyteczności publicznej

Ze względu na trwałość i bezpieczeństwo balustrady szklane są montowane w budynkach, do których każdego dnia przychodzą setki osób. Dotyczy to biurowców, galerii handlowych, szkół wyższych, urzędów i różnych instytucji publicznych. Szkło hartowane jest solidne i służy przez lata. Tworzone z niego balustrady są odporne na zarysowania i pękanie. Większość uderzeń jest pozbawiona negatywnego wpływu na szklane tafle.

Jeśli chodzi o balustrady szklane, Warszawa należy do czołówki miast, w których są zakładane. Barierki schodowe tego typu są popularne w szczególności w nowoczesnych biurach i innych obiektach, gdzie szczególnie ważne jest bezpieczeństwo. Szkło hartowane w razie stłuczenia rozpada się na kawałki o tępych krawędziach. Dzięki temu użytkownicy budynku są chronieni przed skaleczeniami, które są powszechne w przypadku rozbicia zwykłego szkła.

Szkło hartowane z metalowymi mocowaniami jest cenione w biurach, galeriach handlowych i urzędach również na łatwość utrzymania w czystości. Balustrady myje się błyskawicznie za pomocą zwykłych środków do czyszczenia szyb, luster i powierzchni szklanych. Żadne zanieczyszczenia nie wnikają wgłąb balustrad, dlatego bez trudu można je zetrzeć z powierzchni barierki.

Balustrady szklane do domów i mieszkań

Szklane balustrady z powodzeniem sprawdzają się w prywatnych domach i mieszkaniach. Dzięki nim można stworzyć nowoczesne wnętrza i zachować otwarty charakter przestrzeni. Szkło świetnie prezentuje się zwłaszcza w niewielkich domach z poddaszem, na które prowadzą schody znajdujące się w przestronnym salonie. Podobne rozwiązanie dobrze wyglada w dwupoziomowych mieszkaniach.

Balustrada ze szkła hartowanego może być wykonana nie tylko z przezroczystego szkła. Równie dobrze można zamontować wokół schodów szkło mrożone, kolorowe lub pokryte wybranym nadrukiem. Mnogość wzorów i typów szkła hartowanego sprawia, że bez trudu wybierze się spośród nich balustrady wpisujące się w styl wnętrza. Barierki powstają na podstawie indywidualnego projektu, dlatego ich przyszły użytkownik może sam zadecydować także, w jaki sposób będzie wyglądać mocowanie szkła.