uchwyty do szkła

Uchwyty do szkła

Rotule, czyli uchwyty do szkła to  mocowania punktowe wykorzystywane w budownictwie zarówno małej jak i dużej architektury. Mogą być wykorzystywane przy balustradach różnego rodzaju – schodowych, balkonowych, tarasowych czy przy daszkach szklanych. Można je spotkać w różnych kształtach – okrągłe, kwadratowe. Składają się z ozdobnego frontu, dystansu, pręta mocującego i podkładek izolujących szkło od metalu. Służą do montażu szkła w różnych pomieszczeniach.

Najwyższej jakości uchwyty do szkła

Gwarancją bezpieczeństwa i długoletniego użytkowania z pewnością są uchwyty zaciskowe do szkła. Żeby połączyć ze sobą poszczególne elementy konstrukcji koniecznie trzeba użyć odpowiednich łączników. Mogą one mieć okrągły lub kwadratowy kształt. Składają się z podstawowych elementów: ozdobnego frontu, który widoczny jest z przodu konstrukcji, dystansu – odległości szkła od powierzchni, do której jest montowany, pręta mocującego, a także specjalnych podkładek izolujących, mogą one być wykonane z silikonu lub gumy EPDM. Przede wszystkim są one produkowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a to wpływa na ich odporność i trwałość. Są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również na zewnątrz. Co ważne, stal nierdzewna jest także reprezentatywna. Bardzo dobrze komponuje się ze szklanymi balustradami. Uchwyty do szkła dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. W zależności od tego na jakim efekcie nam zależy dobrze jest wziąć to pod uwagę. Oczywiście zależy to także od powierzchni, do której szkło jest montowane – ściana czy sufit.

Uchwyty do szkła – gwarancja bezpieczeństwa

Uchwyty do szkła są znane od wielu lat i cały czas cieszą się dużą popularnością. Są najlepszą metodą na mocowanie szyby. Służą do bezpiecznego montażu oraz gwarantują nowoczesny, elegancji wygląd szyby. Ich główną zaletą jest minimalizm.  Mogą być stosowane nie tylko w biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej, ale również w domach i mieszkaniach. Wyglądają bardzo estetycznie i mogą być nadać charakteru każdemu pomieszczeniu. Uchwyty do szkła różnią się przede wszystkim rozmiarem. Mogą mieć od 30 do 60 mm. Ważne jest to z jakiego materiału są wykonane, najczęściej jest to stal nierdzewna, która sprawdzi się również na zewnątrz, przy oszklonych balkonach, biurowcach. Typ konstrukcji to cecha szczególnie ważna przy cięższych projektach. Trzeba również zwrócić uwagę na dystans od ściany, który może wynosić od 13 do nawet 50 mm. Dzięki uchwytom do szkła można stworzyć zarówno balustrady z dodatkiem szkła, jak i w pełni oszklone.