kabiny prysznicowe na wymiar Warszawa

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar idealne do nowoczesnej łazienki

Kabiny prysznicowe na wymiar są w pełni przystosowane do wymiarów konkretnej łazienki. Można zamontować je w małym i dużym pomieszczeniu, dopasowując kształt kabiny do potrzeb użytkowników. Dzięki projektom na wymiar wnętrze jest funkcjonalne, a łazienka ma nowoczesny styl. Jakie zalety mają kabiny prysznicowe na wymiar dostępne w Warszawie?

Kabiny prysznicowe na wymiar ze szkła hartowanego

Do nieustawnych i mało funkcjonalnych łazienek odpowiednie są kabiny prysznicowe na wymiar. Warszawa jest miejscem, w którym znajduje się firma projektująca kabiny do łazienek w starych kamienicach, nowoczesnych blokach i prywatnych willach. Można montować je w pomieszczeniach o dowolnej wysokości i szerokości. Kabina na wymiar umożliwia zabudowanie wnęki lub stworzenie prysznica dla osób z niepełnosprawnościami, które mają ograniczoną sprawność ruchową.

Kabina prysznicowa na wymiar wykonywana w Warszawie jest zbudowana ze szkła hartowanego. Jest to bezpieczny i estetyczny materiał. Szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia, a w razie rozbicia rozsypuje się na drobne kawałki o tępych krawędziach. Rozbite szkło nie powoduje uszkodzeń ciała i jest łatwe do uprzątnięcia. Do uszkodzenia kabiny dochodzi jednak bardzo rzadko, ze względu na wytrzymałość hartowanego szkła. Przypadkowe uderzenia lub naprzemienny kontakt z zimną i gorącą wodą nie wpływają na jego trwałość.

Szkło hartowane cechuje się wysoką odpornością na zarysowania i trwałe zabrudzenia, dlatego wykonana  z niego kabina może być używana przez wiele lat. Nie trzeba jej wymieniać z powodu nieestetycznego wyglądu i licznych zarysowań. Szkło po kilku latach wciąż wygląda tak samo i jest eleganckie. Dodatkowo łatwo utrzymuje się je w czystości. Obudowę kabiny prysznicowej na wymiar myje się tak samo jak inne szklane powierzchnie.

Kabina o dowolnym kształcie i wymiarach

Ze szkła hartowanego można wykonać kabiny prysznicowe na dowolny wymiar. Można zastosować je do tworzenia pryszniców narożnych, prostokątnych, przylegających do ściany lub wolnostojących. Dzięki temu kabina prysznicowa na wymiar ze szkła hartowanego jest uniwersalnym rozwiązaniem do wielu łazienek. Narożne prysznice dobrze sprawdzają się w małych łazienkach oraz w pomieszczeniach wąskich, w których konieczne jest ustawienie sanitariatów w jednym ciągu. Kabina prostokątna i przylegająca sprawdzi się z kolei do zabudowy wnęk.

Kabina prysznicowa wolnostojąca jest propozycją odpowiednią do łazienek hotelowych oraz w obiektach sportowych. Kabiny o takiej konstrukcji prezentują się nowocześnie i stylowo. Można montować je również w przestronnych salonach kąpielowych w willach i apartamentach. W razie potrzeby kabinę wolnostojącą montuje się również w innych miejscach, w których standardowe kabiny nie sprawdzają się w odpowiednim stopniu.

Ze szkła hartowanego można stworzyć również zabudowę wanny z prysznicem. Takie rozwiązanie umożliwia branie szybkiego prysznica i wylegiwanie się w wannie pełnej ciepłej wody, gdy ma się ochotę wypocząć i rozluźnić zmęczone mięśnie.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni

Indywidualny projekt kabiny prysznicowej sprzyja optymalnego wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni w łazience. Gotowe kabiny pasują do standardowych wnętrz i mają najczęściej wybierane rozmiary. Nie uwzględniają indywidualnych potrzeb użytkowników i możliwości aranżacyjnych pomieszczenia, które zaadaptowano na łazienkę. Z tego względu często konieczne jest wybieranie pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Indywidualne kabiny prysznicowe na wymiar rozwiązują ten problem.

Kabina prysznicowa na podstawie własnego projektu jest równie solidna co gotowe modele. Dzięki niej efektywnie wykorzystuje się każdy centymetr dostępnej powierzchni łazienki lub poprawia dotychczasowe ustawienie sanitariatów. Korzystanie z łazienki staje się wygodniejsze. Ponadto nawet w małym pomieszczeniu udaje się wygospodarować miejsce na pralkę, szafkę na akcesoria i ręczniki lub przestrzeń na piecyk gazowy do podgrzewania wody.