szafy na wymiar Warszawa

Rodzaje szaf na wymiar

Szafa na wymiar wnękowa z boczkami lub z półkami przymocowanymi do ściany, z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi, z drewna litego lub płyty wiórowej – wybór szaf, które możesz zamówić u stolarza jest bardzo duży.

Wiele osób nie jest zadowolonych z oferty gotowych mebli. Chcą mieć szafę idealnie dopasowaną do swoich wymagań i gustu, która wyglądam dopasuje się do charakteru pomieszczenia, a jej wyposażenie będzie praktyczne. Rozwiązaniem jest zamówieniem szafy na wymiar. Jeżeli zastanawiasz się, jaką szafę na wymiar zamówić w Warszawie, to przygotowaliśmy krótki przegląd rodzajów tego typu mebli.

Szafy na wymiar – jaką wybrać

Wybór szafy robionej na zamówienie zależy m.in. od kształtu pomieszczenia. Do najbardziej popularnych szaf na wymiar należą m.in.:

  • szafy na wymiar wnękowe – umieszczone są między ścianami, na całej wysokości pomieszczenia, mogą być szkieletowe lub zabudowane. Szafy wnękowe szkieletowe nie mają bocznych ścianek, a półki przymocowane są do ścian pomieszczenia. Szafy wnękowe zabudowane mają boczne ścianki, podłogę oraz plecy,
  • szafy na wymiar ze ścianką boczną,
  • szafy na wymiar z pawlaczem,
  • szafy na wymiar narożne – mogą mieć kształt litery L, mebel montowany jest na dwóch prostopadłych ścianach pomieszczenia,
  • szafy na wymiar pod schodami,
  • szafy na wymiar ze skosem – tego typu meble znajdziemy przede wszystkim na poddaszach. Szafa ze skosem pozwala optymalnie zagospodarować powierzchnię pomieszczenia.

Szafa na wymiar do przedpokoju lub kuchni – przesuwna, na zawiasach, z drewna, szkła lub płyty

Zamawiając szafę robioną przez stolarza możemy wybierać np. pomiędzy modelami z drzwiami przesuwanymi lub na zawiasach. Do wyposażenia będą należały szuflady i/lub półki oraz organizery. Możemy zdecydować się również na pawlacz.

Część klientów decyduje się na szafy robione na wymiar ze ściankami bocznymi, podłogą i plecami, inni rezygnują np. z jednej ścianki lub obu (w przypadku szaf wnękowych) – tutaj wszystko zależy od wizji zamawiającego.

Podczas projektowania szafy na wymiar trzeba zdecydować się na materiał, z którego zostanie wykonana. Wybór jest duży, od elementów – na przykład frontów i półek – z drewna litego przez płyty wiórowe (laminowane, foliowane, fornirowane), MDF (płyty pilśniowe, wykonane z włókien drzewnych, o średniej gęstości) i HDF (również płyta pilśniowa, o wysokiej gęstości, twardsza od MDF), po szkło hartowane lub płyty pokryte akrylem dającym efekt idealnie gładkiej powierzchni.

Podobnie, jak w przypadku rodzaju szafy i jej wyposażenia, decydują nasze preferencje estetyczne oraz budżet, którym dysponujemy. Szafa na wymiar może mieć praktyczne dodatki, np. cichy domyk, hamulec czy też drążki na wieszaki. Jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie szafy na wymiar Warszawa to miasto gdzie jest ogromny wybór firm wykonujących takie meble