podłogi Białystok

Co warto wiedzieć zanim wybierzesz podłogę

Podłoga z litego drewna, a może podłoga warstwowa? Lepsze są panele podłogowe czy podłogi winylowe? Pytania mnożą się – dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże przed decyzją, jaką podłogę położyć w domu lub biurze.

Kolor ścian, meble, bibeloty możesz stosunkowo szybko i łatwo wymienić. Podłoga jest dodatkiem, który będzie Ci towarzyszył przez długie lata. Często jest też elementem, który przesądzi o charakterze pomieszczenia – zapewni komfort lub rozdrażni wyglądem. W związku z tym szukając podłogi w Białymstoku warto skorzystać z oferty sklepu, który posiada dobry i szeroki asortyment: https://www.studiolacasa.eu/podlogi-drewniane-bialystok.html 

Podłogi Białystok – To trzeba wziąć pod uwagę

Myślisz o wymianie podłogi lub wykańczasz nowy dom? Masz do wyboru:

  • podłogi z litego drewna (z jednego, trwałego elementu – desek dębowych, jesionowych lub egzotycznych),
  • podłogi warstwowe (połączenie warstwy szlachetnego drewna z wodoodporną, wysokiej jakości sklejką),
  • panele podłogowe (czterowarstwowe podłogi laminowane z wodoszczelnej, klejonej płyty wiórowej),
  • podłogi winylowe.

W najlepszych sklepach wybór jest bardzo bogaty. Oprócz rodzaju drewna trzeba też rozważyć odporność na ścieranie oraz wytrzymałość użytkową. To nie wszystko.

Podłogi drewniane, podłogi z litego drewna, a może panele

Z pewnością chcesz, żeby podłoga wyglądała pięknie. Jeśli wybrałeś podłogę drewnianą, to pamiętaj, że efekt wizualny zależy od klasy drewna, które zostało użyte do produkcji podłogi. Generalnie stosowane są trzy klasy: select, natural oraz rustic. Od Twojego wyboru zależy czy podłoga będzie miała jednolity wygląd bez sęków czy też zbliżony do naturalnego z sękami i płytkimi szczelinami wypełnionymi specjalną szpachlą.

Decyzja w sprawie podłogi musi być dobrze przemyślane także ze względu na późniejsze utrzymanie i ewentualną renowację.

Podłogi z drewna litego są wytrzymałe, odporne na zarysowania i pęknięcia, a w przyszłości można je np. cyklinować. Podobnie jest z podłogami warstwowymi. Takie lite lub warstwowe posadzi wyglądają pięknie choć nie sprawdzą się w pomieszczeniach np. z dużą wilgotnością.

Inaczej ma się sprawa z podłogami winylowymi czyli panelami podłogowymi wykonanymi z kilku warstw winylu. Tutaj nie ma mowy o cyklinowaniu – podłoga imituje drewno, ale jest wykonana z tworzywa sztucznego. Dlatego taka posadzka świetnie sprawdzi się w łazience lub kuchni. Podłogi winylowe są eleganckie, trwałe, łatwo je oczyścić i naprawić, np. wypełnić rysy lub pęknięcia.

Popularne panele podłogowe są praktyczne i atrakcyjne cenowo. Panele składają się najczęściej z czterech warstw: powłoki odpornej na ścieranie, warstwy wzoru (najczęściej odwołującej się teksturą lub fakturą do prawdziwego drewna), płyty podstawowej hdf oraz płyty zrównoważonej. Panele są łatwe w montażu, a ich utrzymanie w czystości nie sprawia większego problemu. Nie trzeba ich np. impregnować czy konserwować przy użyciu specjalnych środków. Dodatkową zaletą jest bogaty wybór – bez problemu znajdziesz wzór i kolor, który pasuje do mieszkania, domu lub biura.

Podłogi Białystok – pomoc przy zakupie i pogwarancyjna

Trudny wybór? Dlatego warto współpracować z doświadczonym i rzetelnym sklepem. Jego pracownicy pomogą w wyborze podłogi, która będzie pasowała do charakteru wnętrza i Twojego gustu.

Profesjonalista doradzi również, jaki rodzaj drewna sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu. To ważne – drewno pracuje i np. może się skurczyć w niektórych pomieszczeniach.

Podłoga wybrana i położona, jednak na tym nie koniec. O drewniane podłogi trzeba dbać, żeby na długo zachowały swój piękny, unikatowy wygląd. Możesz to robić samodzielnie – na rynku jest dużo dobrych preparatów, które pomagają w utrzymaniu drewnianych podłóg. To np. oleje do konserwacji drewna.

Warto korzystać też z pomocy fachowców. Dlatego już na etapie wyboru dostawcy drewnianej podłogi, zwróć uwagę na firmy lub sklepy, które oferują pomoc pogwarancyjną. Najlepsi w tej branży doradzą Ci przed zakupem, pomogą profesjonalnie zamontować podłogę (możesz liczyć też np. na darmowy obmiar), a potem chętnie służą radą, jak konserwować system podłogowy.