podłogi Warszawa

Drewniane podłogi – wybierz ponadczasowe rozwiązanie

Drewniane podłogi mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Drewno stanowi jeden z droższych materiałów wykończeniowych we wnętrzach. Warto jednak pamiętać, że drewniana podłoga jest bardziej narażona na zarysowania oraz występowanie plam niż panele podłogowe i płytki ceramiczne. Należy więc o nie szczególnie dbać i odpowiednio konserwować. Jednocześnie deski lub parkiet daje duże poczucie ciepła, przytulności i naturalności. Drewniane podłogi od wielu lat przeżywają renesans, modne są parkiety ułożone w jodełkę, jak i długie, surowe, drewniane deski. Zwolennicy drewnianych podłóg nie wyobrażają sobie wnętrz z panelami, gdyż cenią sobie naturalny wygląd, elegancję, gustowne wykończenie i dotyk drewna pod stopami.

Podłogi w Warszawie to ogromny wybór naturalnego drewna

Czy warto wybrać drewnianą podłogę? Parkiet lub deski podłogowe doskonale sprawdzają się w wielu aranżacjach pomieszczeń. Są także idealnym wyborem dla osób ceniących sobie środowisko naturalne. Wielu producentów drewna współpracuje z firmami, które cenią sobie ideę produkcji z materiałów z zachowaniem zrównoważonej gospodarki leśnej. Drewno jest wolne od szkodliwych substancji chemicznych, dlatego dedykuje się je szczególnie dzieciom i alergikom. Odpowiednie zaimpregnowanie podłogi sprawia, że są one bardziej odporne na zarysowania i plamy. Mogą wtedy doskonale sprawdzać się w domach, w których są dzieci oraz zwierzęta. Drewniane podłogi w Warszawie często są użytkowane w restauracjach, sklepach, a także biurach. Duży wybór podłóg drewnianych oraz profesjonalne doradztwo można znaleźć np. na stronie internetowej firmy, która zajmuje się dystrybucją podłóg: https://www.lares.pl/. Na rynku są dostępne także panele drewniane, które składają się z dwóch lub trzech warstw.

Warszawa – podłoga z desek warstwowych

Deski warstwowe nazywane są także panelami drewnianymi. Stworzone są z dwóch lub trzech warstw. Najczęściej to ten rodzaj deski wykorzystuje się przy montażu ogrzewania podłogowego w domach czy mieszkaniach. Warstwy w desce zapobiegają zniekształceniu drewna pod wpływem wilgoci. Drewniane podłogi w Warszawie można zakupić w wielu sklepach. Przed wyborem koloru czy grubości drewna warto zasięgnąć porady specjalisty. Podłogi dwuwarstwowe zwane są potocznie deskami. Mają dosyć dużą warstwę przeznaczoną do użytku – od 5 do 6 mm. Z kolei podłoga trójwarstwowa, czyli panel posiada nieco mniejszą warstwę użytkową, bo od 3 do 4mm. Dwuwarstwowe deski wykonuje się najczęściej z dębu lub buku, a także różnych gatunków drewna na wewnętrznej stronie.  Natomiast trójwarstwowa deska posiada aż dwie wewnętrzne warstwy wykonane z reguły drewna iglastego.  Montaż desek panelowych polega na klejeniu podłogi, przybijaniu litych klepek do legarów albo tylko układaniu desek.

Podłogi z desek litych czy warstwowych?

Jak sama nazwa wskazuje podłoga warstwowa składa się z kilku warstw (zazwyczaj dwóch lub trzech). Zatem lepiej się sprawdza w pomieszczeniach, w których wymagana jest wyższa trwałość podłogi. Idealnie nadaje się do przedpokoju i pokoju dziecięcego. Z kolei deska lita powstaje z jednego kawałka drewna, najczęściej z: dębu, jesionu albo gatunku egzotycznego. Koszt wykonania podłogi z desek warstwowych jest dużo niższy. Wpływ na to ma fakt, że tylko ich część wierzchnia wykonana jest z drewna szlachetnego, a dolne zawierają w sobie drewno iglaste i liściaste. Deska lita wykonana w całości ze szlachetnego drewna będzie miała dużo wyższą cenę. Warto pamiętać, że deska lita (poza nielicznymi wyjątkami) raczej nie nadaje się do ogrzewania podłogowego, do tego celu dedykowana jest właśnie warstwowa. W celu znalezienia sklepu lub producenta podłóg drewnianych w stolicy pomocna może okazać się wyszukiwarka internetowa, wystarczy w niej wpisać hasło: podłogi Warszawa.