drewniane zabawki

Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek z drewna?

Drewniane zabawki są ponadczasowe i trwałe. Sprawiają, że dziecko pobudza swoją wyobraźnię i kreatywnie spędza czas na zabawie. Mają wiele atutów, które przemawiają za ich kupnem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek drewnianych? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Ekologiczne zabawki z drewna

Drewniane zabawki są ekologiczne i są świetną alternatywą dla zabawek plastikowych i szybko się psujących. Jednak rozważając zakup zabawek drewnianych, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Po pierwsze, przed zakupem warto upewnić się, czy zabawki są dobrze wyszlifowane i nie posiadają jakiś ostrych krawędzi, które mogłyby skaleczyć dziecko. Jeśli drewniane zabawki pokryte są farbą lub lakierem warto sprawdzić, czy są to produkty dopuszczone do kontaktu z dziećmi.

Po drugie, niezwykle ważne jest dopasowanie zabawki do wieku dziecka. Drobne elementy mogą stwarzać zagrożenie połknięcia lub zadławienia się przez maluszka. Dlatego niezwykle istotne jest sprawdzenie, czy dana zabawka jest przeznaczona np. dla dziecka poniżej trzeciego roku życia. Zazwyczaj w tym wieku lubią bawić się sorterami, przed zakupem warto sprawdzić wielkość elementów czy są dostosowane do małych rączek dziecka, a przy tym nie stanowią zagrożenia dla jego zdrowia. Puzzle lub klocki z większą ilością elementów warto kupić dziecku, które jest już obeznane z drewnianymi zabawkami i będzie wiedziało, że elementy mogą być cięższe i nie zrobi sobie nimi krzywdy.

Bezpieczne zabawki dla małych i dużych

Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, dzięki czemu można dopasować je do wieku i upodobań dziecka. Zabawki drewniane to nie tylko kultowe klocki, które zna chyba każdy, ale też różnego rodzaju sortery, układanki, puzzle, piramidy drewniane, tak zwane wańki-wstańki, instrumenty muzyczne, a także zabawki dla maluszków.

Drewniane grzechotki, pałąki interaktywne, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne i zastępują pstrokate i grające maty podłogowe. Rodzice, którzy stawiają na jakość i ekologiczne rozwiązania często wybierają drewniane zabawki dla swoich pociech. Za wyborem przemawia trwałość i jakość materiałów, z jakiego wykonane są drewniane zabawki.

Pokój pełen zabawek

Dziecięce pokoje przepełnione są zabawkami i nie da się temu zapobiec: święta, chrzciny, urodziny to okazję, w których dziecko dostaje mnóstwo zabawek. Warto skierować osoby obdarowujące dziecko zabawkami na właściwe tory i zaproponować wspólny zakup większej zabawki, która będzie ekologiczna i trwała.

Można też wysłać listę zabawek, która pobudzą rozwój dziecka i sprawią, że zajmie się zabawką na dłużej. Wybór odpowiednich zabawek jest bardzo istotny, dlatego warto stawiać na produkty wysokiej jakości.