podłogi Warszawa

Sposoby konserwacji podłogi drewnianej

Podłogi drewniane cieszą się niezmienną popularnością od setek lat. Pomimo pojawienia się na rynku paneli oraz płytek podłogowych drewno jest często wybieranym materiałem wykończeniowym. Podłogi drewniane dają uczucie przytulności, elegancji i naturalności w domu. Można je dobrać do aranżacji wnętrza dzięki bogatej kolorystyce. Nie można jednak zapominać, że podłogi drewniane wymagają szczególnej konserwacji. Jak dbać o drewno w domu?

Jak prawidłowo czyścić drewniane podłogi?

Jeśli dopiero myślimy o zakupie drewnianych desek podłogowych w Warszawie lub innym mieście warto poszukać producentów podłóg w Internecie. W wyszukiwarce internetowej można wpisać przykładowe hasło: podłogi Warszawa, a na pewno znajdziemy firmę i doradcę, który pomoże nam wybrać odpowiednie podłoże. To od wyboru drewna zależy jego późniejsza konserwacja. Olejowane deski nie lubią wody i najlepiej taką podłogę myć nie częściej niż raz na dwa tygodnie specjalnie przeznaczonym do niej płynem. Przede wszystkim należy pamiętać o jej regularnym odkurzaniu, tak, aby nie osadzał się na niej piasek. Przed drzwiami wejściowymi do domu najlepiej zostawiać obuwie na wycieraczkach, unikniemy wtedy wnoszenia błota, śniegu z solą, a dzięki temu powstawania plam i odbarwień na naszych deskach. Warto pamiętać, że olej, którym zaimpregnowana jest podłoga wymaga ponownego nakładania minimum raz na dwa lata. Inaczej jego warstwa chroniąca drewno przestanie działać.

Łatwe w czyszczeniu podłogi w Warszawie

Parkiety drewniane lub deski, które pokryjemy lakierem lepiej chronią drewno od oleju, ale nie lubią także piasku. Dlatego najlepiej odkurzać je specjalną przyssawką przeznaczoną do podług drewnianych. Drewno pokryte lakierem, co prawda lepiej chroni je przed plamami, ale również nie lubi nadmiaru wody. Plamy od błota czy soków wystarczy przetrzeć mopem lub ściereczką z płynem dedykowanym do mycia tych powierzchni. Podłoga lakierowana wymaga konserwacji raz na kilka lat w zależności od stopnia zużycia powierzchni wierzchniej i powstania na niej ewentualnych zarysowań. Najlepiej do tego celu wynająć specjalistów, którzy zajmą się profesjonalnym cyklinowaniem, odtłuszczeniem i pokryciem drewna nową warstwą lakieru. Dzięki temu podłoga zachowa świeżość oraz żywotność nawet przez kilkadziesiąt lat. W celu znalezienia odpowiedniej firmy w stolicy wystarczy poszukać w Internecie specjalistów pod hasłem: renowacja podłogi Warszawa.