podłogi Białystok

Deski warstwowe – dlaczego warto wybrać je na podłogę

Systemy podłogowe wykorzystujące deski warstwowe są coraz bardziej popularne. Klienci doceniają ich świetny wygląd, trwałość i praktyczność. Oto, co trzeba wiedzieć o podłogach z takich desek.

Deski warstwowe to połączenie piękna drewna z praktycznością innych posadzek. Od góry mamy warstwę szlachetnego drewna, a od spodu bardzo dobrą jakościowo, wodoodporną sklejkę. Efekt? Po ułożeniu desek warstwowych, podłoga nie różni się wyglądem od wykonanej z litego drewna. To nie wszystko – jest również trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego warto wybrać podłogi Białystok i cieszyć się nimi przez lata.

Drewniana podłoga z desek warstwowych – podłogi Białystok

Systemy podłogowe z wykorzystaniem desek warstwowych to dobre rozwiązanie jeśli:

  • chcesz mieć na podłodze prawdziwe drewno,
  • myślisz o drewnianej podłodze, ale obawiasz się wpływu wilgoci na deski,
  • lubisz praktyczne rozwiązania: podłoga z desek warstwowych jest szybka do ułożenia i łatwa w utrzymaniu,
  • lubisz czuć drewno pod gołą stopą,
  • korzystasz z ogrzewania podłogowego.

Jeśli rozważamy zakup i montaż podłogi z desek warstwowych, weźmy pod uwagę, że taki parkiet sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach suchych – salonie, sypialni, pracowni czy też w biurze.

Desek warstwowych lepiej nie kłaść w łazience, gdzie oprócz wody narażone są na działanie różnego rodzaju chemikaliów.

Co z kuchnią? To zależy od posadzki, którą kupimy. Część producentów ma w ofercie deski powleczone warstwą chroniącą przed plamami (wystarczy je szybko wytrzeć suchą ściereczką). Warto jednak uważać z jedzeniem i tłuszczem – usunięcie takich zabrudzeń wymaga nieco więcej wysiłku i użycia specjalnych produktów.

Podłogi Białystok – wzory desek

Deski warstwowe mają różne wzory, można je z łatwością dobrać zgodnie z gustem kupującego lub charakterem urządzanego pomieszczenia.

Lista wzorów desek warstwowych jest długa, a znajdziemy na niej m.in. podłogi ręcznie postarzane, naturalne czy też klepki ułożone pod kątem 90, 60 lub 45 stopni.

Szalenie oryginalne i zapadające w pamięć są podłogi krzywolinijne. To propozycja dla osób, które lubią niekonwencjonalne rozwiązania i chcą mieszkać lub pracować w oryginalnie zaaranżowanych wnętrzach.

Utrzymanie podłogi z desek warstwowych

Podłogi z desek warstwowych są łatwe w utrzymaniu. Woda nie służy drewnu, dlatego do ich codziennego czyszczenia dobrze używać płynów dedykowanych do podłóg drewnianych.

Raz na pewien czas należy zakonserwować drewniany parkiet przy użyciu np. twardego wosku olejnego. Drewno będzie zabezpieczone przed ścieraniem i plamami.

Mając na podłodze drewno, warto pamiętać o zabezpieczeniu nóg krzeseł, stołków czy stołów filcowymi podkładkami. Dzięki temu deski nie zostaną porysowane.

Deski warstwowe nadają się do cyklinowania.