instalacje grzewcze Warszawa

Instalacje grzewcze w Warszawie – najpopularniejsze systemy

Warszawscy inwestorzy coraz chętniej wybierają nowoczesne instalacje grzewcze. W zdecydowanej większości nowo powstałych domów dominuje ogrzewanie podłogowe lub mieszane. Dobre firmy podejmują się wykonania zarówno instalacji podłogowej, jak i ściennej, zawsze dbając o jej poprawne rozplanowanie, rozprowadzanie i wykonanie z wysokiej jakości materiałów.

Ogrzewanie podłogowe – numer jeden wśród Polaków

Polacy od lat coraz chętniej decydują się na montaż ogrzewania podłogowego. Dlaczego? Ponieważ to niezwykle wydajny, a zarazem zapewniający wysoki komfort codzienny system. Przyjemnie jest stąpać po ciepłej posadzce, gdy wychodzi się spod prysznica, gotuje w kuchni obiad czy wstaje rano z łóżka. Oprócz tego systemy płaszczyznowe są uznawane za:

  • przyjazne środowisku – lepsze rozprowadzanie energii i bardziej efektywne ogrzewanie pozwala zminimalizować straty oraz ilość emitowanych do powietrza zanieczyszczeń,
  • kompatybilne z nowoczesnymi źródłami energii – pompami ciepła, kotłami kondensacyjnymi,
  • oszczędne – wielu użytkowników ogrzewania podłogowego zwraca uwagę na niskie koszty eksploatacyjne,
  • szybkie w montażu, dynamicznie reagujące na zmiany temperatury.

Gdzie zainstalować ogrzewanie podłogowe? To częste pytanie zadawane przez inwestorów. Wraz z rozwojem technologii, pojawiła się możliwość instalacji grzejników pod posadzkami wykonywanymi z drewna, płytek ceramicznych, pod dywanami, wykładzinami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby system grzewczy zastosować w domach szkieletowych, modułowych, halach przemysłowych czy magazynach.

Ogrzewanie ścienne – nowa forma ogrzewania budynku

Podobnie, jak w przypadku podłóg, również tutaj mamy do czynienia z konstrukcją składającą się z rurek i łączników. Są one jednak, jak sama nazwa wskazuje, rozmieszczone w ścianach budynku. Ich zaletą jest równomierne rozprowadzanie ciepła oraz estetyka – brak widocznych grzejników sprawia, że pomieszczenia są większe i utrzymane w minimalistycznym klimacie.

Czasami inwestor nie jest pewien, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Dobra wiadomość jest taka, że nie musi decydować się wyłącznie na jeden system (ogrzewanie podłogowe/ścienne czy grzejniki klasyczne). Może wybrać obydwa – popularne jest układanie ogrzewania podłogowego na parterach domów i w łazienkach. Rzadziej w sypialniach, garażach, kotłowniach i piwnicach. Oczywiście kluczem do podjęcia decyzji jest zawsze dobrze opracowany projekt, który uwzględnia potrzeby i oczekiwania domowników, ich budżet, a także indywidualne zapotrzebowanie energetyczne nieruchomości.