podłogi Warszawa

Czy warto zamontować deski pod ogrzewanie podłogowe?

Polacy coraz częściej wybierają do swoich domów lub mieszkań dodatkowe ogrzewane w postaci ogrzewania podłogowego. Dawniej montowano je głównie pod płytkami ceramicznymi albo panelami podłogowymi. Obecnie nic nie stoi już na przeszkodzie, aby układać je także pod specjalnie do tego przeznaczonym drewnie. Ogrzewanie podłogowe pozwoli cieszyć się dodatkowym ciepłem niemal w każdym pomieszczeniu. Jakie deski wybrać?

Drewniane podłogi – Warszawa

Drewniane podłogi są piękne. Producenci podłóg obalają mit, że nie nadają się one pod ogrzewanie podłogowe. Pod ten rodzaj ogrzewania najlepiej wybierać drewno o niskim oporze cieplnym. Do tego typu ogrzewania można zastosować zarówno dwu jak i trzywarstwowe deski podłogowe. Warstwowe deski posiadają lepszą przepuszczalność ciepła gdyż są o kilka milimetrów cieńsze od litowych. Są także mniej narażane na rozchylanie i deformacje. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie do ogrzewania podłogowego deski trójwarstwowej. Są one najbardziej odporne na zmiany mikroklimatu. Ich wadą jest jednak to, że gorzej przewodzą ciepło niż deska dwuwarstwowa czy lita. Deski trójwarstwowe mają warstwę wierzchnią wypełnioną miękkim drewnem sosnowym, świerkowym lub pochodzącym z drzew liściastych. W celu znalezienia doradcy w stolicy, który pomoże nam dobrać deski odpowiednie do ogrzewania podłogowego pomocna może okazać się wyszukiwarka internetowa, wystarczy w niej wpisać hasło: podłogi Warszawa.

Ogrzewanie podłogowe a deski z litowego drewna

W ogrzewaniu podłogowym można zastosować także deski wykonane z litego drewna. Warto przy wyborze podłogi kierować się twardością drewna. Im bardziej gęste, czyli twarde jest drewno tym mniej będzie sprawiało problemów przy użytkowaniu. W ogrzewaniu podłogowym najlepiej sprawdzi się dąb, a także drewno egzotyczne takie jak: doussie, iroko oraz merbau. Dużą wrażliwością na zmiany temperatury odznacza się buk, klon i akacja. Jeśli zastosujemy je w ogrzewaniu podłogowym może to prowadzić do kurczenia lub naprężania się desek. To z kolei prowadzi do powstawania mniejszych lub większych szpar w podłodze. Przy zastosowaniu desek z mniej odpornego na kurczenie drewna należy kontrolować temperaturę nagrzewania w domu lub mieszkaniu, tak, aby nie doprowadzić do przegrzewania się pomieszczeń. Jeśli chcemy mieć gwarancję, że nic złego nie będzie się działo z podłogą lepiej jest zastosować panele drewniane. Duży wybór podług drewnianych oraz profesjonalne doradztwo można znaleźć poprzez wyszukiwanie w Internecie, można np. wpisać frazę: podłogi Warszawa.