żaluzje na zamówienie

Wyjątkowe żaluzje na zamówienie – style i rodzaje

Podczas urządzania mieszkania, może szybko okazać się, jak mało wiemy na temat rodzajów osłon okiennych. Dowiemy się, że możemy przebierać w stylach, kolorach, a także materiałach, z jakich zostaną wykonane nasze żaluzje na zamówienie. Które będą pasować do Twojego wnętrza?

Wielość rodzajów żaluzji

Przyjrzyjmy się różnym dostępnym rodzajom rolet. Aktualnie, mamy do wyboru wiele rodzajów żaluzji, z których każde oferują inny zestaw korzyści.

Rzymskie

Wykonane z tkaniny i łatwe w obsłudze za pomocą rolki, żaluzje rzymskie stanowią stylową opcję. Układają się one równomiernie w zgrabne poziome zakładki, pozostawiając trochę tkaniny na widoku. Gdy rolety są otwarte, dają pełny, gęsty efekt podobny do zasłon, czyniąc je jedną z najbardziej eleganckich opcji dekoracji okna.

Rolety rzymskie delikatnie filtrują światło i zapewniają doskonałą izolację termiczną, pomagając zatrzymać ciepło w domu i zapobiegać przeciągom, gdy są zamknięte. Są dostępne w szerokiej gamie tkanin, kolorów, wzorów i pasują zarówno do dużych, jak i małych okien, dzięki czemu są idealnym dodatkiem do większości pomieszczeń w domu.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe nadają się do dużych okien lub okien balkonowych od podłogi do sufitu. Często używane w ogrodach zimowych, altankach i biurach, żaluzje pionowe zwisają z szyny i przesuwają się, aby się otwierać i zamykać, co pozwala w łatwy sposób kontrolować ilość światła wpadającego przez okna. Żaluzje pionowe są niezwykle popularne, ponieważ są niedrogą, efektowną i elegancką opcją, odpowiednią do dużych okien.

Weneckie żaluzje na zamówienie

Tworzone z poziomych listew, żaluzje weneckie mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Wiele osób decyduje się na żaluzje weneckie w swojej kuchni lub łazience ze względu na ich elegancki i stylowy wygląd. Drewniane żaluzje weneckie dodają naturalnego piękna każdemu pomieszczeniu.

Konsumenci wybierają często żaluzje weneckie, ponieważ pozwalają kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, bardziej niż inne rodzaje żaluzji. Listwy można przechylać, aby zapewnić prywatność, a jednocześnie wpuszczać światło do pomieszczenia, co czyni je idealnym wyborem dla osób mieszkających w ruchliwych dzielnicach lub osób, które potrzebują dodatkowej prywatności w ciągu dnia.

Choć żaluzje nie są przedmiotem, którego nie można wymienić, warto wybrać rodzaj, który idealnie wpisze się w nasze potrzeby i preferencje estetyczne.