pergole warszawa

Zalety pergoli tarasowej

Typowa pergola składa się z minimum czterech belek nośnych (często jest ich więcej), które mogą być wykonane z materiałów takich jak drewno (najczęściej), czy aluminium. Pergola zapewnia nam obszar, w którym możemy się zrelaksować i zapewnić nam osłonę przed palącym słońcem. Dowiedz się więcej, do czego służy pergola i wybierz idealną dla siebie.

Pergole warszawa są często konstrukcjami wolnostojącymi, choć również są przymocowane do domu, stanowiąc niejako jego przedłużenie. Ich zastosowanie jest ogromne i zależy tak naprawdę od Twojej wyobraźni i przestrzeni ogrodu czy podwórka. Pergola dzięki swojej konstrukcji może służyć m.in. jako patio, jako miejsce do relaksu, zabaw, jadalnia… A to tylko kilka pomysłów. Głownie chodzi o to, aby stworzyć zacienione, przytulne miejsce do różnych aktywności.

Pergola — zalety

Pergola dostępna jest w różnych rodzajach, stylach, odcieniach, dlatego z pewnością znajdziemy pergolę idealną do naszych potrzeb. Pergole mogą mieć całkiem proste konstrukcje albo być bardziej rozbudowane. Poznaj zalety pergoli ogrodowych.

Wyglądają wyjątkowo

Pergole mają wyjątkowe piękno i tworzą niepowtarzalny, elegancki klimat w ogrodzie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pergoli, różniących się kształtem, wielkością, kolorem, materiałem wykonania. Dlatego możesz stworzyć naprawdę elegancki ogród.

Pergole stanowią podporę dla roślin

Pergole są nie tylko ładne, ale też bardzo funkcjonalne. Mogą stanowić m.in. podporę dla roślin pnących, takich jak winorośl, groszek pnący czy bluszcz. Posadź je w doniczkach i pozwól wpinać się na konstrukcje. Jak już urosną, stworzą, piękne zielone, zacienione miejsce. Możesz także zawiesić donice na belkach. Wyobraź sobie ogromną pergolę, pełną wznoszących się winorośli i kolorowych kwiatów. Piękne, prawda?

Definiują przestrzeń

Pergola może pomóc w zdefiniowaniu przestrzeni na zewnątrz. Pergole są otwarte i przewiewne, dlatego możesz to osiągnąć bez zmniejszania lub ograniczania przestrzeni. Stwórz miejsce do zabaw, na grilla, do odpoczynku.

Stworzą wspaniały cień

Pergole mogą wyglądać jak szkielet budowli, to mogą one zapewnić spory cień, niezwykle pożądany w upalne dni. Rozmiar belek i ich odstępy określają dokładnie, ile cienia zostanie zapewnione. Rośliny pnące pomogą w zacienieniu miejsca. Aby zwiększyć prywatność, możesz zamontować po bokach zasłony.

Pergole są niedrogie

Jeśli chcesz urozmaicić i nadać ogrodowi ładnego, nowoczesnego wyglądu za nieduże pieniądze, pergole są idealne. Są one niedrogie, łatwe w budowie i utrzymaniu, a jednocześnie mają duży wpływ na wygląd twojego podwórka. Cena pergoli zależy głównie od jej wielkości i użytego materiału, więc bez wątpienia można znaleźć ekonomiczną, piękną i trwałą pergolę, która pasuje do Twojego budżetu.