pielęgnacja drzew Warszawa

Pielęgnacja drzew w Warszawie – wszystko co musisz wiedzieć

Pielęgnacja drzew w ostatnim czasie zyskuje coraz większe zainteresowanie. Jest to związane ze zwiększającą się świadomością konsumentów oraz chęcią zagospodarowania terenów zielonych. Coraz więcej z nas zwraca uwagę na sposób urządzenia nie tylko swojego podwórka, ale także części wspólnych np. patio pod blokiem czy pasów zieleni i przestrzeni wokół chodnika.

Jak wygląda sadzenie i przesadzanie drzew?

Podejrzewamy, że pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi Wam na myśl o usługach pielęgnacji drzew, zaraz po ich kompleksowych oględzinach, to zapewne ich sadzenie i przesadzanie. Usługa ta jest dedykowana osobom, które dopiero aranżują swój ogród czy zmieniają jego wygląd. W jej zakres wchodzi również dobór odpowiednich drzew i krzewów ze względu na preferencje, tj. odpowiednie nasłonecznienie czy zapotrzebowanie wody. Ze względu na ogromną ilość gatunków roślin podczas projektowania swojego ogrodu, (jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy) powinniśmy polegać na specjalistach w tej dziedzinie. Sprawdzają oni najdrobniejsze szczegóły, między innymi analizują, jak dany krzew czy drzewo będzie wyglądać za kilka lat (może się okazać tak, że drzewo będzie zasłaniać widok, słońce czy zawadzać o linie elektryczne) oraz zwracają uwagę na sąsiedztwo innych roślin.

Jak wygląda wycinka drzew?

Pielęgnacja drzew (Warszawa) to nie tylko sadzenie i przesadzanie, ale także wycinka. Czasami mamy na swojej posesji rośliny, które stają się dla nas niebezpieczne, zaczynają nam przeszkadzać, np. zasłaniają zbyt dużo słońca lub zaczynają rosnąć tzw. samosiewy – w takich i innych sytuacjach możemy zwrócić się o pomoc do firm świadczących usługi pielęgnacji drzew z prośbą o wycinkę. W zakresie takich usług często jest również frezowanie, karczowanie pni czy rozdrabnianie gałęzi.

Co jeszcze wchodzi w zakres usług pielęgnacji drzew?

Oprócz usług związanych z sadzeniem, przesadzaniem czy wycinką, firmy zajmujące się pielęgnacją drzew i krzewów w Warszawie i okolicach, mają w swojej ofercie, jeszcze kilka pozycji, m.in.:

  • prześwietlanie, leczenie ubytków i ran drzew,
  • formowanie korony drzew,
  • zakładanie wiązań (zarówno elastycznych, jak i sztywnych),
  • pielęgnacja drzew i krzewów po przesadzeniu,
  • nadzorowanie ogrodnicze,
  • zabezpieczanie drzew, krzewów i korzeni na czas prac budowlanych lub ziemnych,
  • pielęgnowanie pomników przyrody i drzew na terenach zabytkowych.