pielęgnacja drzew Warszawa

Czy jest popyt na usługi pielęgnacji drzew w Warszawie?

Chyba każdy z nas lubi popatrzeć na ładnie zagospodarowane tereny zielone. Bogata roślinność i zielona okolica działa na nas kojąco, uspokajająco i poprawia ogólne walory wizualne. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też sukcesywnie rośnie zainteresowanie usługami związanymi z pielęgnacją drzew. Opowiemy Wam dzisiaj, na czym one dokładnie polegają i czy warto z nich korzystać. Zapraszamy do lektury!

Na czym polega pielęgnacja drzew?

Pielęgnacja drzew to wiele zabiegów, które wpływają na ogólny wygląd Twojego ogrodu czy podwórka oraz wspólnych terenów zielonych np. parków. W zakres tych prac wchodzi zarówno ogólna pielęgnacja m.in. przesadzanie, leczenie ubytków, zakładanie wiązań, redukcja koron drzew, jak i sadzenie i wycinanie. Firmy zajmujące się pielęgnacją drzew świadczą również usługi polegające na frezowaniu, karczowaniu czy rozdrabnianiu gałęzi oraz usuwania samosiewów. W ofercie powinniście również znaleźć usuwanie drzew i krzewów z trudnodostępnych miejsc. Przed wybraniem konkretnej firmy, zachęcamy do dokładnego przeanalizowania jej zakresu usług i sprawdzeniu, czy dysponuje wszystkimi niezbędnymi narzędziami i pozwoleniami np. czy posiada w swoim parku maszynowym podnośniki lub czy wykonuje pracę metodą alpinistyczną. Większość firm specjalizujących się w pielęgnacji drzew świadczy również usługi związane z odpowiednim nawodnieniem, doradztwem związanym z doborem odpowiednich gatunków roślin czy wystawia ekspertyzy i opinie dendrologiczne.

Czy opłaca się korzystać z usług pielęgnacji drzew i krzewów?

Na to pytanie można odpowiedzieć jednym słowem – tak. Niestety taka odpowiedź pewnie Was nie przekona, więc poniżej kilka powodów, dla których warto korzystać z usług pielęgnacji drzew i krzewów:

  • gdy chce się mieć drzewa z ładnie uformowaną koroną,
  • gdy drzewo lub krzew został zainfekowany przez owady, lub jest chory – wymaga to leczenia lub usunięcia pewnej części,
  • gdy drzewo rośnie w miejscu trudnym do wycięcia,
  • gdy chce się przeprowadzić prace związane z drenowaniem czy odpowiednim nawodnieniem,
  • gdy nie wie się, jakie gatunki roślin będą dobrze rosły w konkretnym miejscu.

Na końcu wspomnimy Wam tylko, że odpowiednia pielęgnacja drzew (Warszawa) sprawia, że lepiej kwitną i owocują oraz ładniej rosną, dlatego też coraz więcej osób chętniej korzysta z usług pielęgnacji drzew zwłaszcza w Warszawie i miejscowościach ościennych.