pogotowie kanalizacyjne

Pogotowie kanalizacyjne – w czym, kiedy i komu pomaga?

Kiedy instalacja wodno-kanalizacyjne działa bez szwanku, to nie martwisz się jej kondycją. Z czasem jednak, nawet najbardziej sprawna sieć może stracić na wydajności, gdy dojdzie do jej zapchania czy zabrudzenia w inny sposób. Równie szkodliwe okazują się korzenie roślin, głównie krzewów czy drzew, które w dużej mierze mogą naruszyć ciągłość konstrukcji. Gdy dojdzie do rozszczelnienia i wycieku, jedynym ratunkiem okaże się wezwanie pogotowia kanalizacyjnego. 

Pogotowie kanalizacyjne – co to za jednostka?

Firmy, które specjalizują się w montowaniu czy utrzymaniu kanalizacji, często w swojej ofercie mają też dodatkowe usługi. Jest nią np. pogotowie kanalizacyjne http://www.wuko24.pl/oferta/pogotowie-kanalizacyjne.html, które udziela wsparcia w razie nagłych awarii. Gdy dojdzie do usterki, zadzwoń po zaufaną ekipę obsługującą Twój region. Prace naprawcze w takiej sytuacji powinny zostać przeprowadzone maksymalnie szybko i sprawnie. Zazwyczaj pierwszym krokiem jest jednak zlokalizowanie usterki, a w tym pomaga dobra kamera termowizyjna. Z jej pomocą udaje się ustalić przyczynę problemu, a następnie zaplanować prace serwisowe. Z czym się one wiążą? Z wycięciem korzeni, uszczelnieniem lub wymienieniem rur, wywiezieniem nieczystości, udrożnieniem i umyciem rurociągów z wykorzystaniem wody emitowanej pod wysokim ciśnieniem. To wszystko prace, które można wykonać nie tylko doraźnie, gdy już dojdzie do usterki, ale też prewencyjnie, aby uniknąć większych uszkodzeń. Dlatego pogotowie kanalizacyjne możesz wezwać wcześniej. I to do różnych zadań.

Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?

Pogotowie kanalizacyjne, jak sama nazwa sugeruje, jest jednostką do zadań specjalnych. Zazwyczaj ekipa fachowców pozostaje do dyspozycji klientów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wiadomo bowiem, że do wielu poważnych usterek dochodzi o różnych porach i to zazwyczaj poza standardowymi godzinami pracy serwisantów.

Jeżeli w Twoim domu czy zakładzie pracy doszło do awarii, nie zwlekaj z powiadomieniem pogotowania kanalizacyjnego. Dyspozytor odbierający połączenie natychmiast wyśle interwencję na miejsce zdarzenia. Ten zespół będzie dysponował odpowiednim sprzętem, ale też wiedzą, aby ustalić, co właściwie się stało i jakie dalsze działania serwisowe należy podjąć. Zazwyczaj firmy te obsługują zgłoszenia związane z:

  • czyszczeniem kanalizacji,
  • udrażnianiem i przetykaniem rur,
  • wywozem nieczystości płynnych,
  • płukaniem ciągów kanalizacyjnych,
  • czyszczeniem zbiorników i separatorów tłuszczu oraz substancji ropopochodnych.

Oprócz doraźnej pomocy związanej z usuwaniem awarii w sieciach kanalizacyjnych i wodociągowych, WUKO zazwyczaj rozszerza swoją ofertę o dodatkowe usługi. Skoro już firma dysponuje zespołem fachowców i profesjonalnym sprzętem – koparkami ssącymi, samochodami ciśnieniowymi typu WUKO, wozami asenizacyjnymi czy mobilnymi kamerami termowizyjnymi – to może zaproponować klientom wsparcie też w innym zakresie.

WUKO – nie tylko pogotowie kanalizacyjne

Dobrze jest mieć świadomość, do kogo zwrócić się z prośbą o napełnienie basenu czy wycięciem korzeni drzew wrastających w rurociągi. Tymi zadaniami też zajmuje się firma prowadząca pogotowie kanalizacyjne. W ofercie WUKO znajdziesz:

  • udrażnianie i przetykanie kanałów wodą pod wysokim ciśnieniem,
  • płukanie ciągów kanalizacyjnych,
  • inspekcje TV nowych i eksploatowanych sieci kanalizacyjnych,
  • czyszczenie zbiorników,
  • serwisowanie separatorów tłuszczu oraz substancji ropopochodnych.

Powyższe czynności należy wykonywać regularnie, w ramach działań prewencyjnych i profilaktycznych. Rzetelne i staranne realizowanie ich pozwala zapobiegać awariom i przedłuża żywotność całych instalacji wodociągowych oraz kanalizacyjnych, dlatego nie warto z nich rezygnować. Również po zakończeniu wszelkich prac remontowych, modernizacyjnych, związanych z rozbudową czy przebudową sieci kanalizacyjnych, warto przeprowadzić inspekcję terenową, która dostarczy informacji o tym, czy prace się powiodły i jak wygląda cała instalacja.