okna Grodzisk

Okna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w budynkach firmowych i użyteczności publicznej, okna pełnią szereg funkcji. Powinny chronić przed czynnikami atmosferycznymi i nieproszonymi gośćmi, zapewniać izolację cieplną i akustyczną, a ponadto ładnie wyglądać i podnosić estetyczne walory pomieszczenia. Czym kierować się przy zakupie okien?

Okna Grodzisk Mazowiecki

Wybór odpowiednich okien wymaga przemyślenia, ponieważ jest to decyzja na całe dziesięciolecia. Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na stronę wizualną ram, ale także na ich parametry techniczne – od tego przecież zależał będzie komfort użytkowników domu czy pomieszczenia. Warto rozeznać się lokalnie w ofercie firm specjalizujących się w dziedzinach takich jak sprzedaż okien czy montaż okien (http://okna-okplast.pl/).

Stolarka okienna oferuje obecnie różnorodne rozwiązania, dopasowane do potrzeb użytkowników ceniących sobie zarówno wygląd, jak i funkcjonalność. Na rynku pojawiają się nowinki techniczne, takie jak profile okienne drewniane czy okna aluminiowe. Wzrosła również świadomość klientów: poszukują oni produktów chroniących przed skutkami działania czynników atmosferycznych (takich jak zawilgocenie czy duże wahania temperatur), cechujących się wysokim poziomem izolacji termicznej i akustycznej, posiadających zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Współczesne okna muszą być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne – stąd coraz większy wybór oklein profili dostępnych w różnych kolorach i stylizacjach, a także możliwość produkcji okna o wymiarach wskazanych przez inwestora.

Jest to bardzo pozytywny trend: w naszym domu czy miejscu pracy powinniśmy czuć się wygodnie i naturalnie, nie ma miejsca na kompromisy. Przed producentami stolarki okiennej stoi więc wiele nowych wyzwań, którym na szczęście są w stanie sprostać.

Wysokiej jakości okna PCV

Najpopularniejszym rozwiązaniem zarówno w domach prywatnych i budynkach wielorodzinnych, jak i w nieruchomościach należących do przedsiębiorstw i instytucji, są okna plastikowe. Jest to spowodowane niską ceną przy jednoczesnej wysokiej jakości. Co więcej, okna z PCV dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, także ich kształt może być dobierany indywidualnie – zapewniają więc pełną satysfakcję użytkownika.

Okna plastikowe Aluplast są doceniane głównie przez projektantów i mieszkańców tzw. domów pasywnych, gdyż cechują się wysoką energooszczędnością. Do wyrobu klient ma różne rodzaje profili, od standardowych przeznaczonych do zabudowy głębokości 70mm, aż po bardziej specjalistyczne, o podwyższonych parametrach, spełniające dodatkowe wymogi.

Także okna Salmander charakteryzuje bardzo wysoki poziom izolacji termicznej, dzięki zastosowaniu wielokomorowych profili oraz systemu tzw. ciepłych szyb. Umożliwia to osiągnięcie maksimum wydajności energetycznej budynku i pozwala na znaczne oszczędności, widoczne już w pierwszym sezonie grzewczym.

Profile okienne Veka to okna do zadań specjalnych: posiadają zabezpieczenia przed przenikaniem wilgoci, ochronę przed płowieniem na słońcu, a także dodatkowe wzmocnienia o charakterze antywłamaniowym. Świetnie sprawdzą się zatem w nieruchomościach narażonych na kaprysy pogody i zapędy złodziei.

Okna plastikowe z montażem

Prawidłowy sposób montażu okien jest równie istotny, co ich dobór, decyduje bowiem o zachowaniu wszystkich parametrów wybranych profili. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, dzięki którym w procesie użytkowania okien unikniemy problemów takich jak odkształcanie czy nieprawidłowa izolacja cieplna.

Najlepiej wybrać firmę, która zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i montażem stolarki okiennej. Jej pracownicy są zaznajomieni ze specyfiką produktów znajdujących się w ofercie, dzięki czemu transport i instalacja okien przebiegają sprawnie i nie wymagają działań korekcyjnych. Co ważne, doradcy handlowi w specjalistycznym przedsiębiorstwie pomogą w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań i udzielą wskazówek co do użytkowania i konserwacji profili okiennych.