dekarz Jaworzno

Naprawa dachu – kto powinien ją wykonać?

Pokrycie dachowe z czasem traci szczelność i wymaga przeprowadzenia naprawy. Zmienne warunki klimatyczne, silne wiatry oraz proces zużywania się materiałów budowlanych sprawiają, że po kilkunastu latach może pojawić się potrzeba usunięcia nieszczelności i innych usterek. Kto powinien wykonać prace na dachu, gdy konieczna jest jego naprawa?

Czy dach powinien być naprawiany przez dekarza?

Niektórzy właściciele domów jednorodzinnych decydują się na samodzielną naprawę dachów. Dotyczy to w szczególności pokrycia dachowego z papy, znajdującego się na starszych budynkach. Mieszkańcy takich domów pokrywają nieszczelności w pokryciu smołą, a także uzupełniają ubytki w papie. Takie prace często wiążą się z dużym ryzykiem upadku z wysokości i poważnym uszkodzeniem ciała z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń. Dodatkowo skuteczność samodzielnych napraw dachu bywa niewielka. Często już po kilku tygodniach pojawiają się nowe zacieki na sufitach i ścianach, związane z pojawianiem się nowych dziur w pokryciu dachowym.

Wszystkie prace na dachu powinien zatem wykonywać dekarz. Jaworzno jest miastem, w którym działa renomowana firma dekarska, świadcząca swoje usługi w sposób kompleksowy. Można zamówić w niej zarówno naprawy więźby dachowej, jak i położenie nowej dachówki, papy, gontu lub blachy trapezowej. Dekarz dokonuje również napraw komina i łata nieszczelności, które pojawiają się wokół niego i powodują powstawanie żółtych zacieków na suficie lub ścianach.

Okna dachowe i orynnowaniem – czy dekarz może je wykonać?

W przypadku potrzeby wykonania okien dachowych w remontowanym dachu również można skorzystać z pomocy dekarza. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy remont dachu jest przeprowadzany w związku z adaptacją strychu na poddasze użytkowe. Okna w dachu doświetlają nowe pokoje na wyższej kondygnacji i jednocześnie ograniczają koszty związane z inwestycją w rozbudowę domu. Mieszkańcy nie muszą podnosić dachu do góry, by stworzyć klasyczne piętro. Okna połaciowe umożliwiają wydzielenie przytulnych sypialni ze skośnymi ścianami.

Dekarz Jaworzno zajmuje się ponadto wykonaniem orynnowania. Rynny skutecznie odprowadzają wodę z dachu i chronią przed jej ściekaniem bezpośrednio na elewację. Dzięki temu elewacja prezentuje się estetycznie przez długi czas. Ponadto rynny zabezpieczają przed wpływaniem deszczu pod ocieplenie ścian zewnętrznych, które może doprowadzić do powstania grzyba. Orynnowanie odprowadza również wodę z roztapiającego się śniegu oraz zalegające w nim zanieczyszczenia.