usługi dekarskie Warszawa

Usługi dekarskie – czym są i jaki jest zakres realizowanych usług

Firmy, które oferują usługi dekarskie w Warszawie i okolicach mają w ostatnim czasie bardzo dużo pracy. Coraz większa grupa osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla kondycji i wyglądu pokrycia są regularne prace konserwacyjne i przeglądy. Ci, którzy o nich zapomnieli, często doświadczają przykrych niespodzianek. Przecieki, nieszczelności, rdza to tylko niektóre z problemów, z jakimi mierzą się właściciele domów i zarządcy nieruchomości. Zobacz szeroki wachlarz usług dekarskich, z których warto skorzystać jeszcze zanim konieczna będzie wymiana pokrycia czy kosztowny remont.

Profilaktyka i konserwacja – usługi dekarskie

Czym są profilaktyczne usługi dekarskie w Warszawie takie jak np. http://howen-budownictwo.pl/dachy/? To przede wszystkim czynności, które wiążą się z regularnymi przeglądami technicznymi pokrycia i ocenianiem, w jakiej jest ono kondycji. Wizualnie można zauważyć wiele niepokojących sygnałów i to już powinno skłaniać nas do wezwania profesjonalnej ekipy, która po oględzinach potwierdzi lub uspokoi nasze podejrzenia. Czasem zmiany na pokryciu to „tylko” mech. Innym razem rdza lub uszkodzenie mechaniczne wymagające natychmiastowego naprawienia. Im szybciej uda się ustalić przyczynę zmian, tym większa szansa na pozbycie się ich niższym kosztem.

Nawet, jeśli Twój dach wygląda dobrze, to i tak co pewien czas trzeba zrobić jego przegląd. Konserwacja pomaga utrzymać dobry wygląd pokrycia, zachować jego kolor oraz szczelność i wytrzymałość na obciążenia. Usługi dekarskie w tym zakresie obejmują:

 • nakładanie powłok zabezpieczających,
 • czyszczenie z mchu i rdzy,
 • malowanie,
 • hydroizolacja,
 • zmiana obróbek blacharskich.

Tego typu przeglądy najlepiej wykonać po zimie, która jak wiadomo jest najbardziej wymagającą porą roku, kiedy trzeba liczyć się z opadami i zaleganiem ciężkiego śniegu, jak również niskimi temperaturami. Gdy zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, to oczywiście nie zwlekaj – wezwij ekipę dekarską od razu.

Wykończenia dachów w ramach usług dekarskich

Wykończenie dachu to jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających usług dekarskich. Trzeba zlecić ją specjaliście, który zadba o ułożenie pokrycia, wykonanie obróbek blacharskich, odpowiednią izolację i ochronę przed słońcem oraz wilgocią. Zakres prac może obejmować:

 • wykonanie i montaż więźby dachowej,
 • wykonanie pokrycia dachowego w systemie, jaki wskazał klient,
 • osadzenie okien dachowych,
 • wykonanie izolacji dowolną metodą.

Powierzając kompleksowe prace na dachu jednej ekipie zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz miał pewność, że wszystko zostanie wykonane sprawnie i na czas.

Naprawy i wymiany dachów – profesjonalne usługi dekarskie

Zdecydowanie największym wyzwaniem dla firmy dekarskiej jest świadczenie usług związanych z naprawą pokrycia. Gdy doszło do usterki np. w wyniku gradobicia, silnego wiatru czy dach uległ zużyciu i zniszczeniu po wieloletniej eksploatacji, to konieczny będzie:

 • jego remont,
 • jego całkowita wymiana.

Tutaj oceny dokonuje ekipa dekarska, która starannie sprawdza dach i każdy jego element, przedstawiając właścicielowi opcje naprawy. Jeżeli remont nie jest możliwy, wówczas rekomenduje całkowitą wymianę. Oczywiście jest to najbardziej kosztowna opcja, ale w budynkach starszych (kilkunastoletnich lub kilkudziesięciu letnich) czasem jest to najlepsza opcja w perspektywie długofalowej.

Dobra ekipa świadcząca usługi dekarskie

Prace na dachach wymagają dużego zaangażowania oraz profesjonalnego podejścia. Wiążą się z wdrożeniem usług alpinistycznych i innych technik zapewniających bezpieczną pracę na wysokościach. Zazwyczaj też składają się z kilku etapów, co mogłoby wymagać zatrudnienia wielu specjalistów. Niepotrzebnie, jeśli zdecydujesz się na współpracę z jedną firmą dostarczającą kompleksowe usługi dekarskie. Obejmują one przede wszystkim przegląd pokrycia i rozmowę z inwestorem – jakie ma oczekiwania, co go niepokoi, jaki jest jego budżet na tę inwestycję. Potem jest kosztorys i plan prac, a wreszcie wykonanie.