pielęgnacja drzew Warszawa

Pielęgnacja drzew w Warszawie – gdzie znaleźć sprawdzoną firmę?

W ostatnim czasie dużą wagę przykłada się do terenów zielonych, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie dla mieszkańców coraz istotniejszą rolę odgrywają dobrze zagospodarowane wolne przestrzenie czy miejsca wyłączone z ruchu np. pasy zieleni. Większość z nas ma dosyć poszarzałych budynków i miasta z betonu, dlatego też od pewnego czasu regularnie zwiększa się zainteresowanie firmami świadczącymi usługi pielęgnacji drzew w Warszawie. Z pomocy takich osób mogą korzystać zarówno przedsiębiorstwa, gminy jak i osoby prywatne. Przedstawimy Wam dzisiaj, co wchodzi w zakres pielęgnacji drzew i czy warto korzystać z takich usług.

Co obejmuje pielęgnacja drzew?

Firmy, które świadczą usługi pielęgnacji drzew mają bardzo bogatą ofertę – w zależności od potrzeb klienta. Do podstawowego zakresu prac należy na pewno:

  • wycinanie, przesadzanie oraz sadzenie drzew i krzewów,
  • pielęgnacja drzew i krzewów,
  • kompleksowe prace związane m.in. z napowietrzaniem systemów korzeniowych, nawadnianiem, redukcją korony drzewa czy leczenia ubytków i urazów w korze,
  • ogólny nadzór ogrodniczy,
  • oraz zabezpieczanie drzew i korzeni, np. podczas robót budowlanych.

Pielęgnowanie drzew i krzewów to bardzo szeroka dziedzina, która wymaga dużej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Przed wyborem konkretnej firmy świadczącej takie usługi, trzeba się zastanowić, czego będzie się od niej oczekiwało – przykładowo, nie wszystkie firmy posiadają podnośniki czy świadczą swoje usługi techniką alpinistyczną (na wysokościach), a w wielu przypadkach jest to niezbędne, np. podczas redukcji korony drzewa. Jeżeli chcecie się zapoznać z ofertą firm świadczących usługi pielęgnacji drzew w Warszawie, znajdziecie ją tutaj: https://www.agadendron.waw.pl/wycinka-przesadzanie-i-pielegnacja-drzew

Dla kogo są dedykowane usługi pielęgnacji drzew?

Usługi pielęgnacji drzew są dedykowane dla wszystkich osób, które marzą o pięknym  ogrodzie, tarasie czy patio. Z pomocy takich firm korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, korporacje, właściciele galerii handlowych czy gminy. Szukając firmy specjalizującej się w pielęgnacji drzew, możecie to zrobić w dowolnej chwili. Zarówno podczas budowy domu, projektowania czy remontu w celu zagospodarowania ogrodu, jak i do rutynowej pielęgnacji swoich drzew i krzewów. Obecnie wiele osób myśli, że takie usługi nie są przeznaczone dla nich, a jedynie są dedykowane dla dużych firm, biurowców czy całych gmin. Nie jest to jednak prawdą. Każdy z nas może skorzystać z takiej pomocy – jeżeli tylko ma drzewa, krzewy lub chce je zasadzić. Ponadto firmy specjalizujące się w pielęgnacji drzew bardzo często przeprowadzają również ekspertyzy i opinie dendrologiczne, które pozwalają zaplanować odpowiednią codzienną pielęgnację Twojego ogrodu. Przed wybraniem ostatniej oferty, dobrze jest zweryfikować kompetencje i opinię o firmie świadczącej usługi pielęgnacji drzew.

Czy warto korzystać z usług firm zajmujących się zagospodarowaniem terenów zielonych?

Wiele osób myśli, że nie warto. W większości z nas nadal jest zakorzeniona myśl, że takie usługi świadczy się tylko gminom, dużym przedsiębiorstwom np. korporacją czy galeriom handlowym i ewentualnie osobom, które mają duże ogrody i tarasy. Chcielibyśmy obalić ten mit. Z usług pielęgnacji drzew mogą korzystać wszyscy, jeżeli tylko potrzebują. Pierwszy przykład, kiedy warto jest to rozważyć to remontu domu. W takiej sytuacji wiele osób zapomina o prawidłowym zabezpieczeniu korzeni i drzew, a po ukończonych pracach okazuje się, że drzewa i krzewy są zbyt zniszczone i niestety trzeba je wymień, bo żadne prace ogrodnicze nie przywrócą ich uprzedniego wyglądu – jest to nie tylko bardzo czasochłonne, ale również drogie, dlatego też można temu zapobiegać poprzez prawidłową pielęgnację drzew, krzewów i korzeni. Bywa też tak, że drzewa mają uszczerbki lub rany, którymi trzeba się niezwłocznie zająć – w takich sytuacjach również warto skorzystać z pomocy firm zewnętrznych.