powłoka ceramiczna Warszawa

Powłoka ceramiczna – czym jest, dlaczego warto ją nałożyć?

Dzisiaj wiemy znacznie więcej na temat pielęgnacji samochodów niż kiedykolwiek wcześniej. Właściciele pojazdów mechanicznych rozumieją konieczność wdrożenia bardziej zaawansowanych metod, aby utrzymać auta w nienagannej kondycji technicznej oraz wizualnej. To ważne dla naszego komfortu jazdy, ale też istotne z perspektywy późniejszej odsprzedaży i zarobku. Dowiedz się, czym są powłoki ceramiczne i dlaczego warto je nakładać.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Nawet najpiękniej wyglądający lakier samochodowy z czasem straci swój blask. Może też ulec uszkodzeniom, które są efektem kolizji drogowych, spadającego gradu, gałęzi, zmiennych temperatur, złej pielęgnacji i innych czynników zewnętrznych. Ratunkiem na wypadek takich sytuacji, jest nałożenie powłoki ceramicznej https://www.carwellness.pl/powloka-ceramiczna-warszawa. To warstwa zabezpieczająca karoserię i przywracająca jej elegancki połysk. Cechuje się śliskością w dotyku – nie matowieje nawet pod wpływem mycia, działania chemii samochodowej ani promieniowania UV.  Nie przylegają do niej zabrudzenia, a te, które powstaną na powierzchnia można szybko i bardzo łatwo zmyć.

Czym różni się powłoka ceramiczna od kwarcowej?

Gdy już zdecydujesz o nałożeniu powłoki na samochód, na pewno w salonie spotkasz się z pytaniem – powłoka ceramiczna czy kwarcowa? Warto wiedzieć, że każda może mieć inne działanie i nadawać się do innych typów samochodów. Tylko dobre dopasowanie produktu do potrzeb zagwarantuje sukces.

Powłoka ceramiczna spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Można też rozważyć:

  • powłoki polimerowe (Fx Protect Vision),
  • membranowe ( Fx protect Glass s-4H).

Różnią się efektem i składem, choć większość bazuje na Sio2, tylko różni się zawartością czynnika aktywnego i domieszek. Oczywiście w podjęciu decyzji o najlepsze powłoce pomoże Ci doświadczony specjalista car detailing.

Dlaczego warto nałożyć powłoki ceramiczne?

Powłoki ceramiczne na samochodach działają dwutorowo – z jednej strony wpływają na estetykę auta, a z drugiej chronią go. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto skorzystać z tej oferty, to miej na uwadze, że powłoki:

  • chronią samochód przed działaniem czynników zewnętrznych – matowieniem, uszkodzeniami mechanicznymi,
  • zmniejszają przyczepność zanieczyszczeń – soków z drzew, śladów smoły, pyłu, kurzu, twardej wody,
  • pomagają utrzymać auto w czystości, bo mają zdolność do samooczyszczania się,
  • akcentują głębię koloru i podkreślają jej blask, co w praktyce oznacza też łatwiejszą pielęgnację auta później,
  • powłokami można zabezpieczyć nie tylko lakier, ale też inne części samochodu – felgi, szyby, klosze lamp, tapicerkę.

Kompleksowe zabezpieczenie nie tylko zewnętrznych, ale też wewnętrznych części auta pozwoli Ci cieszyć się jazdą w pięknym, estetycznym, czystym otoczeniu. W dłużej perspektywie docenisz powłoki ceramiczne za to, że pomagają utrzymać pojazd w nienagannej czystości, a przy odsprzedaży zwiększają wartość auta. To zrozumiałe, bo błyszcząca karoseria prezentuje się spektakularnie i przykuwa wzrok każdego kupca.

Gdzie wykonać powłokę na samochód?

Obecnie wraz z popularyzacją usług car detailing, powstaje coraz więcej zakładów zajmujących się nakładaniem powłok na samochody. Jak wybrać ten najlepszy i zasługujący na zaufanie? Powłoki ceramiczne w Warszawie są nakładane różnymi metodami z wykorzystaniem kosmetyków pochodzących od wielu producentów. To pierwsze o co warto zapytać w wybranym salonie. Pamiętaj przy tym, że to nie bez znaczenia, jaki rodzaj produktu jest używany do wykonywania powłok. W tej roli najlepiej sprawdzają się markowe rozwiązania takie jak Fx Protect Vision z zaawansowaną formułą VISION COATING C-12, która zapewnia nawet roczną ochronę lakieru. Równie dobrze radzą sobie inne produkty tej marki, w tym FX protect glass coating S-4H – membranowa powłoka ochronna na lakier i tworzywa oraz FX protect Evolution – ochrona ceramiczna lakieru na 3 lata.