Czarna bateria łazienkowa – elegancja i funkcjonalność

W dzisiejszych czasach bateria łazienkowa nie tylko ma być funkcjonalna, ale też zapewniać odpowiednią estetykę i wpisywać się w cały styl wystroju łazienki. Z tego powodu coraz bardziej popularne są czarne baterie, które świetnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Jak dobrać odpowiednią baterię łazienkową?

Czarna bateria łazienkowa – modna, nowoczesna i funkcjonalna

W dzisiejszych czasach pod względem wystroju wnętrz Polacy coraz częściej odchodzą od tego, że funkcjonalność to najważniejszy jego aspekt. Owszem nikt z funkcjonalności nie rezygnuje, ale musi ona iść w parze z estetyką i odpowiednimi walorami dekoracyjnymi. Dzięki temu domy i mieszkania Polaków wyglądają coraz lepiej i są wystrojone w sposób niezwykle estetyczny. Jednym z dość ważnych miejsc jest łazienka. Zazwyczaj jest ona odwiedzana przez każdych gości, więc warto sprawić, że będzie ona reprezentatywna i nie przyniesie wstydu. Pomóc w tym może czarna bateria łazienkowa.

Bateria łazienkowa to owszem dość mały element całego wystroju, lecz świetnie uzupełnia on styl pomieszczenia. Wykonana w kolorze czarnym bateria sprawdzi się świetnie w różnego rodzaju nowoczesnych wnętrzach. Jej barwa sprawia, że ma ona niezwykle elegancki wygląd, a przy tym jest modna i funkcjonalna. Ważne jest, by postawić jednak na baterię od sprawdzonego producenta.

Czarne baterie łazienkowe kosztują zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nie są one więc tanie podobnie jak inne elementy armatury łazienkowej. W tej kwestii nie można jednak oszczędzać. Wybór tańszej baterii łazienkowej w kolorze czarnym może się skończyć tym, że kolor ten zostanie szybko zdarty, gdyż powłoka została wykonana przy użyciu kiepskiej jakości farby, która nie jest odporna na warunki panujące w łazience.

O ile wydaje się, że czarna bateria jest bezobsługowa i nie wymaga większej pielęgnacji tak to myślenie może szybko okazać się bardzo błędne. Gdy zaniedbany jej pielęgnacje, to kolor może wyblaknąć, a pojawić się mogą również zacieki. Te są bardzo nieestetyczne i po pewnym czasie mogą okazać się wręcz niemożliwe do usunięcia.

Jedne z lepszych baterii na rynku to te, które pochodzą od firmy OMNIRES. Jej seria Darling to sprawdzone baterie prysznicowe oraz wannowe. Są one wykonane w kolorze czarnym i cechuje je wysoka odporność dekoracyjnej powłoki, elegancki i prosty styl, a także bardzo wysoka precyzja wykonania. Dlatego warto postawić na czarną baterię właśnie tego producenta, gdyż przy odpowiedniej pielęgnacji będzie ona estetycznym elementem każdej łazienki przez długie lata.