Spa nad Bałtykiem

Spa nad morzem. Wellness to nie tylko zabiegi prozdrowotne

Spa nad morzem to nie tylko zabiegi prozdrowotne, np. masaże. Wellness to styl życia, który nie ogranicza się do troski o skórę. Jeśli starannie wybierzesz hotel, to będziesz mógł znakomicie naładować wewnętrzne baterie.

Dość często terminy spa i wellness są używane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że termin wellness to szersze pojęcie i odnosi się do pomysłu na dobre życie.

Wellness – tłumacząc na polski oznacza to ogólną pomyślność człowieka – oferuje coś więcej niż klasyczne zabiegi spa. To kompleksowe podejście, które ma nam dać coś bezcennego w dzisiejszych czasach: zdrowy styl życia oparty na uważnej dbałości o ciało i psychikę.

Hotel spa i strefa wellness

Zdrowe ciało i zdrowy duch – taki jest cel wellness. Dzięki najróżniejszym zabiegom każdy z nas może być zdrowszy i prowadzić bardziej zrównoważone życie. To dla wielu osób świetny pomysł na odzyskanie sił nadszarpniętych przez ciężką pracę w korporacji lub własnej firmie.

W przywróceniu równowagi ciała i duszy znakomicie pomaga weekend w spa. Wszystko zaczyna się od wyjazdu z zatrutego przez smog i hałas wielkiego miasta do hotelu malowniczo położonego w lasach, w pobliżu plaży i morza.

Dobry hotel spa zaoferuje Ci (lub Wam, jeśli zaplanowaliście weekend w spa dla dwojga) pakiety zabiegów (m.in. masaże, zabiegi oczyszczające skórę twarzy i całego ciała), aromaterapię, wyśmienitą kuchnię ze starannie wybranych produktów, prozdrowotne zabiegi z użyciem najlepszych dostępnych na rynku kosmetyków.

Pobyt w hotelu spa może trwać dzień, weekend, a nawet dłużej. Z pewnością wiele osób wróci do domu i pracy odmienionych: pełnych sił, energii i wewnętrznego blasku.

Spa nad morzem – pełny odpoczynek po pracy

Jednak spa nad morzem to nie tylko zabiegi prozdrowotne, np. masaże. Wellness to styl życia, który nie ogranicza się do troski o skórę całego ciała. Dlatego szukając spa na weekend lub dłużej, sprawdź, co możesz robić przed wejściem lub po wizycie w gabinecie zabiegowym.

Spa nad Bałtykiem daje bardzo dużo możliwości. Jeśli starannie wybierzesz hotel, to będziesz mógł znakomicie naładować wewnętrzne baterie.

Hotel spa na najwyższym poziomie gwarantuje długotrwały efekt zabiegów i odpoczynku. Ulokowany w pięknym budynku (np. w odnowionym pałacu), z kompetentną obsługą i wyśmienitą kuchnią, pomoże Ci odzyskać witalność utraconą w codziennych zmaganiach w pracy i domu.

Dobry hotel spa nad morzem oferuje coś więcej niż zabiegi. Klienci takich obiektów mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, np. skorzystanie ze stadniny koni, pola golfowego (lub driving range czyli strzelnicy golfowej), siłowni czy też położonych w pobliżu stawów z miejscami dla wędkarzy oraz szlaków rowerowych i do nordic walking.

Warto pamiętać, że hotele spa nad morzem mogą być niezłym pomysłem na połączenie pracy z odpoczynkiem. Takie obiekty dysponują salami konferencyjnymi, a uczestnicy spotkań mogą po owocnym dniu zrelaksować się w strefie wellness.