Spa nad Bałtykiem

Jak wybrać dobre spa nad Bałtykiem

Na co warto zwrócić uwagę, żeby wypad do hotelu spa nad morzem był pięknym wspomnieniem i zbawiennym czasem dla Twojego ciała? Oto najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać

Wybór dobrego spa nie jest łatwym zadaniem. Niemal każdy hotel nad Bałtykiem oferuje usługi spa lub strefę wellness. Czasem oznacza to tylko dostęp do sauny, a innym razem day spa czyli szybkie zabiegi w przystępnej cenie lub pakiety zaawansowanych usług z użyciem najwyższej jakości produktów (np. weekend w spa).

Spa nad Bałtykiem – jak się nie pogubić w ofercie

Naturalnie wiele zależy od zasobności Twojego portfela i czasu, który możesz poświęcić na zabiegi.

Załóżmy, że potrzebujesz relaksu po wyjątkowo męczącym tygodniu w pracy. Wybierzesz hotel spa nad morzem, a zabiegi regenerujące Twoją skórę i ciało będą uzupełnieniem aktywnego odpoczynku. Po całym dniu zwiedzania, relaksu na plaży, jazdy konnej lub na rowerze, skorzystasz wieczorem ze strefy wellness.

Możesz też zdecydować się na cały weekend spa nad morzem lub spa dla dwojga. Wtedy masaże i inne prozdrowotne zabiegi mogą być głównym punktem programu.

Hotel spa – jak wybrać, żeby nie żałować

Planujesz wyjazd nad Bałtyk i chcesz sam lub z partnerem/partnerką skorzystać z dobroczynnych zabiegów spa. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, żeby wypad do hotelu spa nad morzem był pięknym wspomnieniem i zbawiennym czasem dla Twojego ciała?

  • Co poza spa proponuje hotel?

Wiele hoteli nad Bałtykiem reklamuje się ofertą spa i wellness. Jednak na miejscu może się okazać, że hotel stoi przy hałaśliwej ulicy, a z uzupełniających atrakcji oferuje jedynie barek, stół bilardowy i piłkarzyki.

Jeśli oczekujesz czegoś więcej, to poszukaj hoteli, które mają dla klientów dodatkowe atrakcje. To może być piękna okolica, z dala od głośnego miasta lub wypełnionych turystami deptaków, pobliska stadnina, w której wynajmiesz konia, piękne lasy zachęcające do spacerów lub rowerowych wycieczek czy też wyśmienita kuchnia lub niebanalny wystrój hotelowych wnętrz.

  • Współpraca z renomowanymi firmami

Skuteczność zabiegów spa i wellness zależy m.in. od użytych produktów. Warto zwrócić uwagę na obiekty, które wykorzystują kosmetyki i specyfiki wiodących firm na rynku. Wśród takich hoteli spa prym wiodą placówki, w których działają autoryzowane gabinety rekomendowane przez liderów w branży kosmetycznej.

  •  Opinie w internecie

To jeden z najpopularniejszych sposobów na wybór hotelu spa. Ma swoje zalety i wady. Możesz poznać opinie osób, które “na własnej skórze” przetestowały dany obiekt. Z drugiej strony warto pamiętać, że najczęściej opinie wystawiają niezadowoleni klienci. Zadowolona większość to często większość milcząca. Warto też wczytać się w komentarze – bywa, że negatywne opinie dotyczą kwestii, które są dla Ciebie drugorzędne lub nie mają związku z celem Twojej wizyty w spa nad Bałtykiem.