baterie podtynkowe

Baterie podtynkowe – jak wybrać armaturę podtynkową do łazienki?

Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było ładne i funkcjonalne. Jednym z najważniejszych  pomieszczeń w każdym domu jest łazienka, która często staje się miejscem relaksu i odpoczynku, dlatego musi być dopięta pod każdym względem. W tym artykule postaramy się więc podpowiedzieć, jaką armaturę podtynkową najlepiej jest wybrać do łazienki.

Czym właściwie są baterie podtynkowe?

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest zbudowanie takiej łazienki, która nie będzie zwierała widocznych elementów, które mogłyby ewentualnie nas rozpraszać podczas relaksu. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań, są baterie podtynkowe, które z powodzeniem pełnią swoją funkcję w łazience, a jednocześnie są estetyczne ukryte. Dawniej takiej możliwości, nie było, ponieważ na rynku znaleźć mogliśmy jedynie tradycyjne rozwiązania. Pojawienie się stelaży podtynkowych, całkowicie zrewolucjonizowało to, jak podchodzimy do wystroju naszych łazienek.

W momencie, kiedy chcemy odpowiedzieć na pytanie – czym są baterie podtynkowe, najprościej powiedzieć, że są to układy odpowiedzialne za zasilanie w  bieżącą wodę. To, co jednak wyróżnia tę technologię, na tle starej, to to, że cały system jest tak zaprojektowany, aby być niewidoczny.

Sama bateria, która jest zgrabnie schowana przed naszym wzrokiem, działa całkowicie prawidłowo jak normalna, jednak jest dobrze ukryta, dlatego nie ma szans na to, że będzie zaburzała swoją obecnością wygląd naszej łazienki. Zazwyczaj dostępne na rynku tradycyjne baterie, nie są dziełami sztuki, dlatego ciężko jest je wpasować w nowoczesną łazienkę.

Wybierając jednak armaturę podtynkową, możemy sprawnie pozbyć się tego problemu. Taka bateria podtynkowa może być z powodzeniem montowana jako element zasilający wodą prysznic, wannę lub umywalkę. To nowatorskie rozwiązanie daje znacznie większe możliwości pod względem aranżacji łazienki, dlatego przypadnie do gustu każdemu, kto chce, aby jego łazienka wygląda schludnie i nowocześnie.

Jaką baterię podtynkową należy wybrać?

O tym, jaką baterię podtynkową należy wybrać, decyduje kilka czynników. Na początku należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie konkretnie funkcje oferuje dany produkt. Okazuje się bowiem, że niektóre baterie oferują jedynie podstawowe funkcje, dobrze nam znane. Bardziej zaawansowane produkty zawierają w sobie szereg funkcji, dzięki którym nasza łazienka może stać się małym, domowym SPA. Następną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest jakość wykonania danej baterii. Na rynku dostępne są baterie podtynkowe, wykonane z różnych materiałów. Im lepsze materiały zastosowano, tym cena za taki sprzęt jest wyższa, jednak mamy wtedy pewność, że bateria posłuży nam przez długi okres.

Wybierając baterię podtynkową, warto również zwrócić uwagę na to, czy posiada ona termostat lub zawór odcinający. Dzięki tym elementom możliwe jest bowiem swobodne regulowanie temperaturą, tak aby nie zostać poparzonym.

Ostatnią rzeczą, na którą warto patrzyć, wybierając taką baterię, jest kształt. W tej kwestii najważniejsze jest tak naprawdę, aby kierować się całkowitym designem łazienki.  Wszystko musi być bowiem spójne ze sobą, dlatego również kształt naszej baterii podtynkowej, powinien współgrać z resztą otoczenia.

Jak zamontować baterię podtynkową?

Sam montaż takiej baterii, nie jest tak naprawdę skomplikowaną rzeczą, jednak zawsze najlepiej jest zlecać to zadanie doświadczonemu fachowcy, który wykonana dla nas montaż zgodnie ze sztuką. Jeżeli jednak samemu chcemy to zrobić, to na początku trzeba wybrać odpowiednie miejsce, które dodatkowo pomieści wszystkie elementy systemu.

Na początku wiercimy odpowiedni otwór i następnie kierując się załączonym schematem, budujemy cały układ w otworze. Po zakończeniu montażu sprawdzamy szczelność układu i możemy całość zatynkować. Na sam koniec montujemy urządzenie natryskowe i możemy się cieszyć własnoręcznie zamontowaną baterią podtynkową.