pergole warszawa

Gdzie postawić pergolę?

Podczas projektowania ogrodu lub przestrzeni podwórka, często zastanawiasz się nad kupnem pergoli. Jest to niezwykle fajna i praktyczna rzecz, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz postawić swoją pergolę, poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

Pergola może być używana jako zewnętrzny salon, jako zadaszone miejsce nad stołem, czy nawet basenem. Zastosowań pergoli jest ogrom, dlatego również miejsc na postawienie pergole warszawa jest sporo.

Pergola jako jadalnia

Jeśli chcesz używać pergoli, jako przytulnej jadalni, możesz ją postawić równo przy ścianie domu. Jeśli to możliwe ustaw pergolę od strony drzwi, tak, aby wychodzić pod nią. Będzie to stylowe przedłużenie domu. Możesz ustawić pod pergolą większy stół, wygodne krzesła, czy kanapę. Świetnym miejscem jest również ustawienie pergoli z w narożniku podwórka i urządzenie tam zacisznego, zapewniającego prywatność miejsca na grill i przyjęcia.

Miejsce relaksu

Użyj pergoli, aby zrobić idealne, zacienione miejsce do codziennego relaksu. Do dachu pergoli możesz przymocować wiszące krzesło, w którym idealnie wypoczniesz, a dzieci będą miały świetne miejsce do zabaw. Postaw naokoło doniczkowe, zielone kwiaty. Na belkach pergoli możesz umieścić kwiaty wiszące. Nie zapomnij o światłach — wykorzystaj do tego klimatyczne, małe lampki, które przymocujesz do dachu.

Postaw pergolę przy basenie

Jeśli posiadasz basen, warto użyć pergoli, pod którą podstawisz leżaki, wygodne krzesła i mały stolik, szafkę na ręczniki i inne basenowe drobiazgi. Pergola doda uroku i luksusu strefie basenowej. Pod pergolą możesz się ochłodzić w delikatnym cieniu. Fajnym pomysłem jest również zamontowanie wanny z hydromasażem pod pergolą. Przymocuj oświetlenie i ciesz się relaksem do później nocy.

Ciekawy pomysł na pergole

Pergola jako garaż? Dlaczego nie? Postaw pergolę obok domu, posadź na niej pnące rośliny, aby stworzyć zwartą strukturę (groszek pnący, winogrona) i stwórz niepowtarzalne miejsce parkingowe. Rośliny ochronią Twój samochód przed deszczem. Możesz też zamontować po bokach zasłony.

Pomysłów na postawienie pergoli jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od pomysłu i kreatywności, w jaki sposób chcesz ją wykorzystać. Jeśli masz dużą przestrzeń, możesz użyć pergoli w różnych wielkościach i kształtach do wyznaczenia stref na podwórku, czy ogrodzie. Celem pergoli jest zapewnienie przestrzeni dla ciebie i twojej rodziny i przyjaciół. Decydując się na zakup pergoli warszawa, warto wybrać pergole drewniane, które są solidne i będą służyły przez wiele, wiele lat.