alarm do domu

Jaki alarm do domu wybrać?

Wybór odpowiedniego alarmu do domu jest bardzo ważny. Decyduje o naszym komforcie psychicznym i bezpieczeństwie. Każda osoba, która mieszka w domu jednorodzinnym, powinna zdecydować się na ten rodzaj zabezpieczenia. Alarmy domowe już nieraz uratowały wiele rodzin przed różnymi kradzieżami czy włamaniami, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Mamy nadzieje, że pomoże on wybrać odpowiednie zabezpieczenie do domu.

Co to jest i jak działa alarm domowy?

Alarm do domu to urządzenie, które chroni dom oraz inne nieruchomości przed włamaniem i kradzieżą. Ze statystyk wynika, że w znacznej większości włamania są przeprowadzone, gdy nie ma nikogo w domu, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup systemu alarmowego. Podczas naszej nieobecności, gdy system zarejestruje niechciane osoby na posesji czy w domu włącza się alarm dźwiękowy oraz zostaje poinformowana firma ochroniarska, która powinna przybyć na miejsce zdarzenia w dosłownie kilka minut. Na rynku istnieje wiele rodzajów alarmów do domu, jednak wszystkie składają się z:

  • Centrali alarmowej,
  • Czujniku ruchu,
  • Manipulatora kodów,
  • Sygnalizatora,

Jaki alarm do domu wybrać?

Wybór konkretnego alarmu zależy głównie od tego, co chcemy chronić i zabezpieczyć. Jeżeli zależy nam na ogólnym zabezpieczeniu mieszkania przed włamaniami, wystarczy system alarmowy zamontowany przy samym wejściu. Zazwyczaj składają się one z dwóch czujek. Warto jednak pamiętać o tym, że wybór konkretnego alarmu do domu jest zależny od całego układu mieszkania. W zależności od naszych wymagań do wyboru mamy czujniki ruchu i kontaktrony (umożliwiają one wykrywanie otwarcia okien lub drzwi). Niektóre czujniki będą obejmowały całe pomieszczenie, inne tylko konkretną linię. W przypadku domów piętrowych dobrym rozwiązaniem będzie podział na strefy alarmowe. Jeżeli zależy nam na zabezpieczeniu całej posesji można również zainwestować w system alarmowy zewnętrzny. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego najpierw trzeba określić swój budżet i wymagania.

Ile kosztuje alarm domowy?

Koszt alarmu domowego jest zależny od naszych wymagań i wybranego modelu. Zależy również od powierzchni domu, całej posesji czy zaawansowania wybranej technologii. Standardowe alarmy zaczynają się od 1500 zł. Do tej kwoty należy doliczyć montaż. Za około 5 000 zł można kupić bardziej zaawansowany system, który w razie włamaniu informuje firmę ochroniarską o zdarzeniu. Należy jednak pamiętać, że abonament za miesięczną pracę firmy ochroniarskiej to koszt rzędu około 50 zł miesięcznie.