dezynsekcja Warszawa

Z jakimi szkodnikami mam do czynienia? Dezynsekcja Warszawa

Każdą z metod stosowanych przez dezynsektorów wybiera się w zależności od wielu czynników. Pod uwagę brana jest populacja, rodzaj oraz stopień infekcji. Profesjonalna dezynsekcja Warszawa dokonuje szczegółowej analizy, by dobrać najskuteczniejszy sposób zwalczania szkodników.

Co wypływa na wybór metody dezynsekcji?

Aby określić stopień infekcji, sprawdza się, jak widoczne ślady karaluchów pozostają w mieszkaniu. Gdy szkodniki pojawiają się w zasięgu wzroku tylko w nocy lub pojedynczo, podczas gdy nie widać śladów ich aktywności życiowej, oznacza to, że stopień infekcji jest niski. W tym przypadku wystarcza metoda zimnej mgły.

Gdy zauważasz stado biegających karaluchów, a rankiem znajdujesz ich ślady, oznacza, że stopień problemu jest średni. W tym przypadku do mgły dołącza się metodę bariery ochronnej, która będzie zapobiegać rozwojowi infekcji i powstrzymywać przybywanie nowych szkodników.

Gdy owadów jest tak dużo, że nie możesz swobodnie poruszać się po swoim własnym mieszkaniu a szkodniki wcale przed Tobą nie uciekają, masz do czynienia z poważną infekcją. Wymaga natychmiastowego działania na kilka sposobów jednocześnie.

Dlaczego w moim domu pojawiły się szkodniki?

Niekiedy nie wiemy skąd w naszym domu wzięły się szkodliwe owady, ponieważ wydaje nam się, że robimy wszystko zgodnie z własnymi zasadami higieny. Często bywa tak, że to nie my zawiedliśmy, a szkodniki przeniosły się do nas z piwnicy lub wiaty śmietnikowej. Możliwe, że doszło do infekcji w Twoim domu, ponieważ Twoi sąsiedzi niedawno dokonywali dezynsekcji, a owady postanowiły znaleźć schronienie w sąsiedztwie lub zakażone przedmioty zostały wniesione do Twojego mieszkania z innego miejsca. Szkodniki mogą schować się w najmniej oczywistych miejscach i nieświadomie sami możemy przynieść je do naszego domu.

Duże skupiska owadów często zadomawiają się w hotelach, hostelach lub wynajmowanych mieszkaniach. Duże skupiska ludzi, złe warunki sanitarne i bytowe stwarzają komfortowe środowisko dla siedlisk karaluchów. W hotelach i mieszkaniach wynajmowanych na doby, pomimo regularnego sprzątania przez obsługę, szkodniki czują się w takich miejscach najlepiej. Wynajmujący mogą przynosić zakażone przedmioty, dzięki czemu szkodniki są aktywnie rozmnażane i rozszerzają siedlisko. Z tego powodu ważne jest, aby zachować higienę w domu i starać się nie przynosić do mieszkania nieznajomych przedmiotów.

Karaluchy lubią gromadzić się w brudnych, wilgotnych i ciemnych miejscach, w tym w pomieszczeniach na poddaszu, zsypach na śmieci, kanalizacji i piwnicy.