balustrady szklane Warszawa

Czy warto wybrać balustrady szklane?

Szkło jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów konstrukcyjnych w nowoczesnym budownictwie. Ceni się je za ponadczasowość i wysoką estetykę. Szkło hartowane do balustrad schodowych dodatkowo jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dlatego barierki ze szkła są montowane nawet w budynkach użyteczności publicznej i galeriach handlowych. Jakie są zalety balustrad szklanych?

Schodowe balustrady szklane – gdzie zakłada się je w Warszawie?

W kwestii takiej jak balustrady szklane, Warszawa należy do miast, w których można spotkać je w wielu budynkach. Powszechnie montuje się w galeriach handlowych, biurowcach, nowoczesnych apartamentach, a także w urzędach, galeriach sztuki lub hotelach. Dzięki nim tworzy się bezpieczne barierki, które chronią osoby poruszające się po schodach przed upadkiem. Jednocześnie balustrada ze szkła cechuje się wysokim stopniem estetyki.

Balustrady szklane wykonuje się ze szkła hartowanego, które po rozbiciu rozpada się na drobne, tępe kawałki. Brak ostrych krawędzi sprawia, że niweluje się ryzyko skaleczenia odłamkami szkła. Sama barierka cechuje się wysoką odpornością, dlatego potrzeba dużej siły, by doprowadzić do pęknięcia szklanej tafli. Codzienne, normalne użytkowanie nie zagraża jej w żaden sposób.

Szklana barierka do schodów jest ponadczasowa, dlatego można założyć w nowym i starym budownictwie. Dzięki niej starsze budynki zyskują nowy blask. Szkło jest łatwe do utrzymania w czystości, gdyż ogranicza gromadzenie się kurzu i wnikanie zanieczyszczeń w szczeliny w przeciwieństwie do balustrad z innych materiałów.

Szklane balustrady a estetyka wykonania

Balustrady ze szkła hartowanego są cenione ze względu na wysoki stopień estetyki. Możliwe jest ich wykonanie zarówno z przeźroczystego materiału, jak i ze szkła mrożonego, kolorowego lub z wybranymi nadrukami. Różne wzory i kolory szkła sprawiają, że balustrada jest w pełni przystosowana do oczekiwań zamawiającego i charakteru wnętrza, w którym się znajdzie. Ponadto możliwe jest mocowanie szkła na kilka różnych sposobów.

Klienci wybierają sposób mocowania na słupkach z uchwytami, na rotulach, a także na stalowych ramach. Balustrada może posiadać również konstrukcję samonośną, w której łączenia kolejnych elementów są najmniej widoczne. Różne sposoby montażu umożliwiają zastosowanie szklanych balustrad w większej liczbie budynków. Wybór mocowań ułatwia dodatkowo tworzenie balustrad w przypadku schodów w niewielkich pomieszczeniach, np. prowadzących z otwartego salonu na poddasze lub stosowanych w dwupoziomowych mieszkaniach.