Balustrady ze stali nierdzewnej

Wyobraź sobie, że leżysz w wygodnym hamaku na tarasie, czytasz książkę i nagle słyszysz, że z domu wybiega Twoje dziecko z piłką. Piłka wylatuje daleko poza teren Waszego podwórka, a dziecko, zmęczone przecież całodniową zabawą, prosi Cię, abyś to Ty poszedł po zagubioną przed chwilą piłkę. No cóż… Z czytania nici. A mogło być tak pięknie, gdybyś tylko miał ogrodzony taras i działkę! W tym linku http://metalserwis.org.pl/ dowiesz się, jak wyglądają inne domy, których właściciele kiedyś również borykali się z podobnym problemem.

Po co ogrodzenie tarasu? Czy balustrada zewnętrzna może być odporna na warunki atmosferyczne?

Oczywiście przytoczony wyżej przykład z uciekającą piłką dziecka to tylko jedna z abstrakcyjnych opcji. Mimo wszystko taras i balkon bez ogrodzenia ani balustrady to bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Dodatkowo, takie miejsce nie sprzyja wypoczynkowi, ponieważ brak zabezpieczeń będzie rozpraszał i sprawiał wrażenie niedokończonego. Jeśli barierka jest wykonana ze stali nierdzewnej, jej wytrzymałość zyskuje kolejny poziom! Taka balustrada i barierka  bez problemu przetrwa deszcz, grad, śnieg, a także ujemne i wysokie temperatury. Największą zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest jej łatwość pielęgnacji. Nie wymaga ona specjalnych konserwacji ani ostrożnego obchodzenia się.

Czy barierki i balustrady muszą pozostać w stalowym kolorze?

Na całe szczęście nie muszą! Mogą być pomalowane przez fachowców na dowolnie wybrany przez Klienta kolor. Malowanie stali nierdzewnej powinno być wykonywane metodą natryskową lub proszkową, tak, aby całość nie zyskała nieprzyjemnej, chropowatej powierzchni i aby kolor był jednolity i idealnie pokrywał pierwotnie srebrną stal. Żywy kolor świetnie wyróżni się na tle modnych współcześnie czarnych i szarych mebli. Oczywiście, nierzadkim wyborem młodych nabywców jest także balustrada ze stali czarnej, ponieważ klasyka zawsze się obroni i na pewno długo się nie znudzi, a do tego będzie świetnie podkreślać inne dodatki pozostające w ogrodzonej przezeń przestrzeni. Stał gięta w odpowiednie formy i zdecydowanie doda uroku, a także zaskoczy nieco Twoich gości. Pomyśl więc również o odpowiednich wzorach balustrad.

A co, jeśli ogrodzenie również pozostało niepostawione bądź wymaga renowacji?

Spraw sobie i Twoim oczom odrobinę radości i dobierz ogrodzenie oraz bramę tak, by pasowały do wybranych wcześniej balustrad, poręczy i barierek. Taki komplet doda domowi charakteru i sprawi, że będzie wyglądał na urządzony naprawdę gustownie.

Mając już pełne wyposażenie, czyli ogrodzenia, balustrady i wszelkiego rodzaju barierki, możesz… spokojnie odpocząć w swoim hamaku. Być może do pełni szczęścia brakować Ci będzie książki o wystroju tarasów albo o rodzajach zdobień balustrad.