przedszkole Warszawa Tarchomin

Lepszy start Twojej pociechy – jak wybrać przedszkole?

Pierwszy dzień w przedszkolu jest ogromnym krokiem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. To inauguracja etapu, w którym dziecko spędzi kilkanaście najbliższych lat, zdobywając wiedzę oraz wykształcenie. Jest to moment, w którym powinniśmy zadbać o to, że nasza pociecha trafi do odpowiedniej placówki, która odpowiednio przygotuje ją do kolejnych poziomów edukacji.

Dwujęzyczne przedszkole w Warszawie, na swojej stronie: https://www.akadero.pl zapewnia, że gwarantuje dzieciom solidny fundament przyszłej edukacji lingwistycznej.

Przedszkole Warszawa, Tarchomin: czego nauczy się Twoje dziecko?

Wielu świeżo upieczonych rodziców myśli, że posyłanie dziecka do przedszkola to zapełnienie mu dnia zabawami i śpiewem, by mogło nauczyć się życia wśród dzieci, przygotowywać się do życia w społeczeństwie. Jest to jeden z celów, jednak istnieje ich o wiele więcej:

  • Rozwój fizyczny. Jest to rozwój dużych zdolności motorycznych, co oznacza ruch ramion i nóg oraz małych zdolności motorycznych lub używania rąk i palcó Zabawa na dworze i zajęcia fizyczne w klasie dotyczą tych pierwszych. Łamigłówki, rysowanie i inne zajęcia na zajęciach zajmują się tym ostatnim.
  • Rozwój społeczny. W ten sposób dziecko wchodzi w interakcję z innymi, włączając współpracę, nawiązywanie przyjaźni, rozwiązywanie sporów oraz innych trudności grupy. Wiele aspektów zajęć w klasie zostanie zaprojektowanych tak, aby rozwijać te umiejętności, pomagając dzieciom dogadać się ze sobą.
  • Rozwój emocjonalny. Pomaga to dzieciom zrozumieć i zarządzać własnymi uczuciami. Nauczyciele pomagają dzieciom rozpoznawać, rozmawiać i wyrażać swoje emocje oraz okazywać troskę o innych, wspierają również rozwój samoregulacji u dzieci – są w stanie zarządzać swoimi uczuciami i zachowaniem.
  • Język i umiejętność czytania i pisania. Rozwija komunikację poprzez czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie. Umiejętność czytania i pisania jest głównym celem we wczesnym uczeniu się, a zwłaszcza w przedszkolu, ponieważ są to najważniejsze umiejętności. Uczniowie przygotowują się, aby potrafić uczyć się w późniejszych klasach.
  • Myślenie i zdolności poznawcze. Zachęca to uczniów do badania, obserwacji, zadawania pytań i rozwiązywania problemó Nauczyciele pomagają dzieciom zaplanować, co będą robić, zachęcają dzieci do dyskusji i głębszego przemyślenia pomysłów oraz włączają dzieci w podejmowanie decyzji.

Przygotowanie dziecka do nauki przedszkolnej

Istnieje kilka rzeczy, które rodzic może, ale nie musi robić, by nauka dziecka w przedszkolu przychodziła mu dużo łatwiej i przyjemniej:

  • Zachęcaj do poznawania i odkrywania. Codzienne czynności mogą być dla dzieci w wieku przedszkolnym dobrą okazją do nauczenia się wszystkiego, od umiejętności poznawczych po umiejętność czytania i pisania. Jednym z przykładów jest prosta wycieczka do sklepu spożywczego. Mówienie o różnicy między warzywami, opowiadanie o kolorach produktów, rozmawianie o tym, ile czegoś potrzebujesz, pomaganie im zrozumieć, ile co kosztuje sprawi, że dziecko z każdym dniem będzie bardziej świadome otaczającego go świata.
  • Angażuj dziecko w rozmowę. Poświęcenie czasu na rozmowy z dziećmi i wyjaśnienie tego, co dzieje się wokół nich w domu, może być niezwykle korzystne, niezależnie od tego, czy jest to gotowanie posiłku, czy podlewanie ogrodu. Opowiadanie o codziennych czynnościach, wzbogaca słownik dziecka i uczy go formułowania prostych komunikatów.
  • Posiadanie pokaźnej kolekcji książek w domu i wspólne ich czytanie będzie bardzo dobrze spędzonym czasem. Nawet jeśli masz tylko 15 minut dziennie, ten czas czytania będzie bardzo cenny dla Twojego dziecka.

Udział rodziców w rozwoju dziecka jest kluczowy. Motywowanie go każdego dnia sprawi, że dziecko chętniej będzie uczęszczało do przedszkola, bez obaw, że coś mu nie wyjdzie. Porażki demotywują, jednak i tego dziecko może nauczyć się w grupie rówieśników. Szybko okaże się, że zawsze istnieje wyjście z każdego problemu, a Twoja pociecha z każdym dniem będzie bardziej samodzielna i pewna siebie.