Najlepszy wózek podnośnikowy, elektryczny do dużego magazynu

Duże hale produkcyjne i magazyny potrzebują rozwiązań, które maksymalnie usprawniłyby pracę załogi. Jednym z nich jest wózek podnośnikowy, elektryczny. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej na dużej przestrzeni?

Praca na dużych halach i magazynach wymaga dobrej organizacji oraz licznych urządzeń, które mogłyby ją usprawnić. W miejscu, gdzie codziennie do pokonania jest duży dystans, niezbędne są wózki podnośnikowe elektryczne, które znaleźć można między innymi na stronie: https://e-silverstone.pl/14-wozki-elektryczne-podnosnikowe-paleciaki-elektryczne. Czym warto się kierować podczas zakupu urządzenia?

Jak wybrać odpowiedni wózek podnośnikowy do swojej firmy

Na dużych magazynach paleciaki ręczne mogą się nie sprawdzić, wpływając negatywnie na tempo pracy. Wózek podnośnikowy, elektryczny to uniwersalne urządzenie, które pozwoli usprawnić system transportu wewnętrznego w firmie. Wielu przedsiębiorców nie wie jednak, czym się kierować, kupując sprzęt dla swojej firmy. Na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejsze, by wózek był ekonomiczny. Dobrze, gdy urządzenie daje możliwość zarówno przewozu ładunków jak windowania ich na duże wysokości oraz odpowiedniego układania palet. Jest to przydatne szczególnie w magazynach wysokiego składu. Idealny wózek podnośnikowy musi być też maksymalnie prosty w obsłudze, co pozwoli operatorowi na optymalną pracę. Najlepiej, gdy wszystkie przyciski sterownicze zlokalizowane są w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Nie bez znaczenia są również czynniki, takie, jak ergonomiczny dyszel, który również ułatwia operowanie wózkiem.

Jakie funkcje powinien mieć wózek podnośnikowy, elektryczny?

Wśród wszystkich funkcji wózka podnośnikowego nie może zabraknąć tych, które gwarantują bezpieczną pracę. Jedną z nich jest możliwość natychmiastowego wyłączenia zasilania, w przypadku, gdy coś wzbudzi niepokój operatora. W wózkach wzbogaconych o platformę, dla osoby obsługującej urządzenie nie powinno zabraknąć funkcji tak istotnych, jak wspomaganie kierownicy.  Bezpieczeństwo pracy podnosi też wbudowana blokada poślizgu.

Osoby, którym zależy na zachowaniu ciągłości pracy na magazynach, powinny skupić się na wózkach podnośnikowych o przedłożonej żywotności akumulatora. Zapobiegnie to uciążliwym przestojom, mającym negatywny wpływ na tempo pracy. Szczelne materiały, które nie pozwalają na to, by do mechanizmów dostała się wilgoć i zanieczyszczenia, chronią z kolei przed awarią wózka. Pozostałe czynniki, takie jak wysokość unoszenia, należy dopasować do indywidualnych potrzeb magazynu.